Меню
Azow News » Корисні матеріали » 9 способів скоротити платіжки за світло на 80%

9 способів скоротити платіжки за світло на 80%

Влітку можна звести витрати до мінімуму.

Якісне освітлення — основний фактор домашнього затишку. Від нього залежить не тільки зорова працездатність, але і емоційний стан людини. Але коштує послуга все дорожче. Тому експерти дають поради щодо економії.

За словами директора «Київських енергетичних послуг» Віктора Мельникова, можна знизити витрати на електроосвітлення до 80%, виконуючи нескладні правила. Наприклад, застосовуючи енергоефективні лампи, використовуючи місцеве освітлення замість загального і т. д.

Мельников кілька порад, щоб менше платити:

1. Замініть лампи розжарювання енергоефективними LED-лампами. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії і служать в 5-8 разів довше. Ще один плюс, особливо відчутний влітку, — LED-лампи майже не нагріваються. Вони безпечні і екологічні, не вимагають спеціальної утилізації, як люмінесцентні лампи.

2. Використовуйте місцеве освітлення: торшери, бра, підсвічування. Немає сенсу включати люстру, коли читаєте книгу або готуєтеся до сну. У таких випадках допоможуть настільні лампи або нічники.
3. Вимикайте світло, коли виходите з кімнати, навіть якщо в ній енергоефективне LED-освітлення.
4. Регулярно витирайте лампи і плафони. Пам’ятайте: чиста лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена. Мийте вікна.
5. Використовуйте природне освітлення, коли на вулиці ще світло. Бажано обладнати робоче місце у вікон, щоб зайвий раз не включати лампу.
6. Вибирайте світлий колір стін і стель. Вони відображають більше сонячного світла і вам не знадобиться додаткове освітлення вдень.
7. Датчики руху знизять кількість використаної електроенергії. Лампи будуть включатися і вимикатися тільки при необхідності.
8. Пристрій для регулювання яскравості світла — димер — допоможе вам самостійно змінювати насиченість освітлення;
9. Використовуйте двозонний облік електроенергії, щоб платити вдвічі менше за світло з 23:00 до 07:00. Простіше встановити двозонний лічильник електроенергії (наприклад, за допомогою набору Розумний WATT), в якому вже включена послуга швидкої установки лічильника, розумна розетка і LED-лампи. До речі, в наборах можна вибрати і філаментні лампи для декоративного освітлення.

Джерело : UBR

Inline
Inline