Меню
Azow News » Корисні матеріали » Австрія спростить правила працевлаштування і запропонує українцям солідні зарплати

Австрія спростить правила працевлаштування і запропонує українцям солідні зарплати

За роботу в цій країні нашим людям доведеться конкурувати з поляками, молдаванами, білорусами, словаками.

Австрія вирішила спростити правила працевлаштування для іноземців, це підтвердив її уряд. Країні катастрофічно не вистачає робочих рук. Хоча, за даними державної організації Austria Business Agency (ABA), в ній вже працює близько 730 тис. іноземних фахівців (430 тис. — вихідці з країн Євросоюзу). Однак цього явно недостатньо.

Загальний дефіцит трудових кадрів Австрії оцінюють у 160 тис. осіб. Близько 60% цих вакансій місцеві роботодавці не можуть закрити вже півроку і більше. Це офіційні дані.

А дослідження Ernst & Young дає ще більш плачевну картину: на брак фахівців скаржаться близько 83% компаній, 40% — заявляють про зниження продажів з-за цього.

Хто потрібен в Австрії

Залученням додаткової робочої сили до Австрії займеться державна ABA. Під реалізацію ініціативи «Робота в Австрії» бюджет цієї організації збільшать з €4,3 млн до €7 млн.

На першому етапі програма буде зосереджена на ринках всередині ЄС. Зокрема, в Польщі, Румунії, Болгарії, Хорватії та Греції. Але як показує практика інших країн, таким чином виходить перекрити в кращому разі половину вакансій. Решта місць підхоплюють працівники з третіх країн, в тому числі, України.

“У майбутньому ми будемо просувати Австрію не тільки як місце для інвестицій, але і як ринок праці», — заявив міністр інформаційних технологій та економічного розвитку Австрії Елізабет Удольф-Штробль. За її словами, найбільший дефіцит кадрів стосується висококваліфікованих фахівців, з професійним або вищою освітою в таких областях.

За словами експертів з міжнародного працевлаштування, найбільш дефіцитні професії в Австрії:

 1. інженери з вищою освітою в галузі машинобудування, металургії та енергетики;
 2. кваліфіковані будівельники, зокрема, в області покрівельних робіт;
 3. дипломовані медсестри;
 4. сертифіковані соціальні працівники по догляду за літніми і хворими людьми.

«В принципі це і є найбільш доступні вакансії в Австрії для українців. На інші місця претендентам претендувати досить складно, особливо якщо мова йде про легальну, високооплачувану роботу”, – прокоментував UBR.ua ситуацію президент Всеукраїнської асоціації з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Скільки платять в Австрії

Середні заробітні плати в Австрії в 2019 році були наступними (місяць):

 • лікарі — від €3 000;
 • архітектори — від €2 500
 • інженери та будівельники — від €2 300 – 2 500 і вище, в залежності від кваліфікації;
 • менеджери та банківські працівники – від €2 000 – 2 200;
 • фахівці сфери IT — €1 800 – 2 200, керівники проектів — €3 500 – 4 000;
 • офіціанти, кухарі, бармени, секретарі — від €1 200 – 1 300.

Поки що Австрія тільки на початку шляху щодо лібералізації працевлаштування для іноземців. Експерти не виключають, що влада активно впроваджуватиме досвід інших країн ЄС. Наприклад, Німеччини. Вона також анонсувала послаблення для заробітчан, але з 2020 року.

Очевидно, що австрійська влада вимагатиме від приїжджих знання німецької або, хоча б, англійської мови. В цілому, в Австрії дуже чутливі до питань працевлаштування, тому поїхати нелегалом сюди навряд чи вийде. А щоб потрапити сюди на роботу, необхідно:

 1. Підтвердити свою кваліфікацію.
 2. Роботодавцю потрібно буде довести, що він не зміг знайти працівника всередині країни, а потім у країнах ЄС (лише після цього він зможе залучати фахівців з інших країн).
 3. За багатьма вакансіями обов’язковою умовою є наявність сертифіката, що підтверджує володіння мовою.

Нелегалів не пустять, і конкуренція буде

Претендент повинен отримати дозвіл на роботу від держави і отримати «блакитну карту ЄС»: Blue Card ЄU — видається висококваліфікованим фахівцям з «третіх країн» на строк до двох років. Дає право на роботу у конкретного роботодавця.

Особливо дефіцитним і висококласним фахівцям видається ” червоно-біло-червона карта “(RWR Card), якщо той відповідає цілому ряду критеріїв з досвіду роботи, віку і т. д.

«Зараз процес працевлаштування в Австрії дуже забюрократизований. Відкрити свій бізнес або влаштуватися на роботу тут не так легко, як наприклад, в Польщі. З іншого боку, в Австрії практично немає нелегальних працівників, сюди не можна поїхати працювати «у відрядження» через інші країни ЄС — таку схему часто практикують в тій же Польщі, коли працівника оформляють на одну фірму. Але і платять тут мінімум в два рази більше, ніж у Польщі», — розповів UBR.ua голова профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.

Незважаючи на майбутню конкуренцію за робочі руки між Німеччиною і Австрією, остання своїх робочих отримає, запевняють експерти. Австрія-невелика країна з населенням 8,7 млн. чоловік, якій буде набагато простіше заповнити дефіцит. А ось населення Німеччини — майже 83 млн. чоловік.

Робота в цих країнах є бажаною не тільки в українських, але і польських, російських, молдавських, словацьких, білоруських працівників, фахівців з балканських країн. Так що, основна конкуренція розгорнеться саме серед претендентів, резюмують експерти.

Джерело: Украинский Бизнес Ресурс

 

Inline
Inline