Меню
Azow News » Корисні матеріали » Хто може користуватися землею безкоштовно

Хто може користуватися землею безкоштовно

Податок повинні платити не всі

Як повідомили у головному управлінні державної фіскальної служби в Запорізькій області, від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи; пенсіонери за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Отже, люди, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, з нагоди втрати годувальника і т. п.) не мають права на пільгу зі сплати земельного податку.

Після досягнення пенсійного віку фізичні особи мають право на пільгу зі сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку необхідно подати до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки заяву в довільній формі про надання пільги та документи, що засвідчують право на пільгу (пенсійне посвідчення за віком).

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше двох гектарів; для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара.

Земельні ділянки передані у вигляді часток (паїв) до списку «пільгових» ділянок не ставляться, за них податок доведеться платити, повідомляють податківці.

Джерело:mv.org.ua

Inline
Inline