Меню
Azow News » LiveStyle » Маловідомі функції смартфона, які можуть врятувати життя

Маловідомі функції смартфона, які можуть врятувати життя

Вбудовані сервіси допоможуть простежити за дітьми і нададуть необхідні дані медикам

Більшість українців вже давно не виходять з дому без мобільного телефону. Цей гаджет насамперед призначений для спілкування і розваги. Але з його допомогою можна також впоратися з багатьма критичними ситуаціями. І навіть-врятувати життя.

Таких випадків описано чимало. Наприклад, 22-річний американець під час гострого нападу астми зумів викликати «швидку», але вже не зміг повідомити свою адресу. Його місцезнаходження рятувальники визначили за допомогою базових станцій стільникового зв’язку з точністю до 50 метрів. І допомога приспіла вчасно.

Втім, нерідко люди виявляються не готові до неприємностей. І зовсім нічого не знають про масу корисних функцій, які розробники програмного забезпечення вбудовують в сучасні смартфони за замовчуванням. Видання Cnet підготувало перелік рекомендацій, що потрібно робити, щоб смартфон не підвів в критичній ситуації.

Тримайте під рукою зовнішній акумулятор

Якщо ви збираєтеся в похід, туди, де немає зовнішніх джерел електроживлення, то, можливо, варто взяти з собою не один «павербанк». В залежності від ємності батареї в мобільному телефоні потрібно мати достатній запас, щоб повністю зарядити її три-чотири рази.

Служби екстреної допомоги можуть використовувати для визначення місця розташування потерпілого прилеглі базові станції. Відповідно, треба тримати мобільний телефон включеним. Адже в іншому випадку смартфон не буде посилати сигнали в мережу.

Поділіться своїм місцерозташуванням з друзями

Власники iPhone можуть використовувати Find My Friends. У налаштуваннях програми можна вибрати оповіщення найближчих родичів або друзів про своє розташування. Правда, час від часу потрібно оновлювати доступ.

В Google Maps є опція спільного розташування Trusted Contacts. Вона дозволяє ділитися не тільки місцем розташування, але і даними про заряд смартфона. З сторонніх розробок схожий функціонал має додаток Glympse.

Налаштуйте екстрені контакти та медичну інформацію

Всі телефони оснащені функцією екстреного виклику і можуть містити медичні дані.

Для Android-телефонів кнопка «Екстрений виклик» розташована внизу заблокованого дисплея. У неї можна увійти і вказати номери телефонів своїх найближчих родичів або друзів. А також ім’я з прізвищем, адресою, групою крові та інші медичні дані.

На iPhone для цього потрібно відкрити вкладку Health і ввести всю необхідну інформацію. У тому числі і дані того, з ким потрібно зв’язатися в разі необхідності. А також вибрати в налаштуваннях «Показувати, коли заблоковано». Тоді на заблокованому екрані з’явитися кнопка Medical ID

Підготуватися до всіх несподіванок неможливо. Але з зарядженими смартфоном і “павербанком”, а також знаючи, як діяти при форс-мажорах, шанси вижити значно зростають.

Стихійні лиха

Урагани і шквальні вітри можуть завдати значної шкоди, в тому числі і інфраструктурі. Наприклад, вивести з ладу лінії електропередач і вишки стільникового зв’язку. У таких випадках краще діяти наступним чином:

Шліть SMS, а не телефонуйте. Для проходження голосового дзвінка потрібно значно більше ресурсів, ніж для відправки текстового повідомлення. При пошкодженнях електромережі це набуває особливого значення.
Виберіть програми, які допомагають відстежувати погоду, попереджають про НС або повідомлять про місцезнаходження найближчим родичам або друзям. Для того, щоб в темний час доби повідомити про себе рятувальникам, що знаходяться неподалік , доцільно встановити додаток з «ліхтариком» (наприклад, Flashlight), вміє посилати світловий сігал SOS.

Що робити, якщо заблукали далеко від людей

Функцією GPS можна скористатися навіть в «режимі польоту». Але все ж, готуючись до походу, краще завантажити карти, що працюють в режимі офлайн.

Не завадить також список отруйних рослин з Wikipedia – також завантажений прямо на телефон, щоб його можна було переглянути без підключення до мобільної мережі.

Збираючись в якусь конкретну місцевість, можна пошукати додатки, присвячені саме цьому регіону.

Там, де немає мобільного зв’язку, краще перемикати телефон в авіарежим. Тоді він не буде витрачати дорогоцінний заряд на пошук прилеглих базових станцій.

Автор: Микола Оліярник

Джерело: УКРАИНСКИЙ БИЗНЕС РЕСУРС

Inline
Inline