Меню
Azow News » Корисні матеріали » ВОДІЯМ ПРИГОТУВАЛИ ЩЕ ОДНЕ НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ОТРИМАННІ ПРАВ

ВОДІЯМ ПРИГОТУВАЛИ ЩЕ ОДНЕ НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ОТРИМАННІ ПРАВ

Під час медичного обстеження потрібно буде мати роздруківку зі штрих-кодом.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, у 2020 році буде запущено спеціальний реєстр, який унеможливить придбання фіктивних медичних довідок. Зараз в Україні дуже просто купити медичну довідку для отримання водійських прав. Їх можна придбати навіть в інтернеті. Той, хто видав довідку (головний або голова комісії, підписує таку довідку) – буде нести відповідальність.

Зараз в мережі процвітає бізнес з продажу медичних довідок. Купити їх можна, не встаючи з ліжка-кілька кліків в Viber або Telegram і замовлення готове. Втім, у МОЗ попереджають, що за видачу підроблених документів несуть відповідальність не тільки ті, хто їх видав, а й ті, хто зробив замовлення.

У разі, якщо нанесення тяжких наслідків при ДТП, буде перевірятися правомірність видачі довідки. І відповідальність за цю посадову особу-головний лікар або голова Комісії, який підписує довідку. Крім того, з-за липової меддовідки, водіїв можуть позбавити права керувати автомобілем.

Разом з тим, у Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що з наступного року довідку без повного медичного обстеження придбати буде неможливо.

Міністерство розробляє спеціальну роздруківку зі штрих-кодом, за яким буде зрозуміло, що громадянин відвідав лікаря.

У МОЗ також закликають громадян повідомляти поліції про неналежний медичний огляд або сумніви насправді отриманої довідки.

Inline
Inline