Меню
Azow News » LiveStyle » Як правильно провести 31 липня, щоб мати достаток взимку і нікого не образити

Як правильно провести 31 липня, щоб мати достаток взимку і нікого не образити

У цей період, в кінці липня, зазвичай закінчувалися жнива

31 липня вшановується пам’ять святого Омеляна.

Який постраждав за віру під час гонінь, організованих щодо християн імператором Юліаном Відступником в IV столітті. Відомо, що тоді імператор розіслав указ, згідно з яким всі послідовники Христа повинні бути покарані. У цей час Омелян проживав в місті Доростолі близько Дунаю. Указ зачитали на міській площі, і Омелян, обурений рішенням імператора, відправився на капище, де поклонялися язичницьким богам, розбив ідолів і перекинув вівтарі. Городяни-язичники, побачивши це, вирішили, що влаштував погром селянин, який проходив повз, і почали бити його. Однак Омелян зізнався у скоєному вчинку, і невинну людину відпустили. Самого ж Омеляна довго били, а потім відправили на суд, засудивши до спалення. Однак Бог зберіг життя Омеляну, а вогонь вразив язичників, які прийшли поглянути на страту. Після того, як вогонь згас, Омелян ліг на вугілля і помер.

Як правильно провести 31 липня, щоб мати достаток взимку і нікого не образити

Також це день Іоана Багатостраждального.

Преподобний Іоанн, інок Києво-Печерської лаври, жив в XII столітті. Багатостраждальним він названий за те, що довго і болісно боровся з пристрастями: кілька років провів у повному самітництві в темній і вогкій печері, носив на собі важкі вериги, закопувався по груди в землю і в цьому положенні був мало не спалений вогненним змієм, який захопив його голову в свою пащу. Терпіння і молитви святого зрештою допомогли йому подолати пристрасті, а страждання тільки зміцнили його дух і дозволили побачити світ Божественний.

Як правильно провести 31 липня, щоб мати достаток взимку і нікого не образити

31 липня закінчувалася жнива. Серпи після цього викладали у формі кола на полі, запрошували священика для того, щоб той відслужив молебень і освятив інструменти. Потім серпи несли додому і зберігали до наступного року.

Як правильно провести 31 липня, щоб мати достаток взимку і нікого не образити

Найкращим відпочинком 31 липня, після жнив, вважали лазню, і саме в цей день прийнято було паритися з віниками, зробленими з житньої соломи, трав і польових квітів. У народі вірили, що так, згідно з прикметами, можна позбутися від втоми, що накопичилася під час жнив. У саму баню входили з поклоном, бо боялися образити банного духа.

У народі помічали, що дні стали набагато коротшими, а ночами було досить прохолодно. Це був час заготовок і консервацій, оскільки з’являлася велика кількість фруктів, ягід, овочів – їх прагнули зберегти для того, щоб не голодувати в зимовий період.

Народні прикмети на 31 липня

Спекотний день – грудень буде холодним

Листя берези до 31 липня жовтіють, починаючи з верхівки – осінь буде ранньою

Ялинові шишки знаходяться тільки на верхівках дерев – ознака того, що морози будуть нескоро, не раніше січня.

Джерело: Depo.Закарпаття

Inline
Inline