Меню
Azow News » LiveStyle » П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

П’ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Отримати у своє користування цілий острів – із білосніжними пляжами та ідеально чистою водою!  Таке можливо не на Мальдівах за мільйони доларів, а в Україні і безкоштовно. 

Незаймана природа, спів пташок, дикі тварини, дельфіни, ідеальна для купання вода, а навколо – ні душі! Так виглядай райський куточок, і знайти його можна в Україні.

Ось 5 безлюдних островів, де вас ніхто не потурбує.

Острів Джарилгач

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Це – найбільший острів в Центральній Європі, а розташований він на Херсонщині. Дедалі більше українців дізнаються про цю місцину та відвідують її.

Джарилгач називають українськими Мальдівами,адже це не просто острів з чистими пляжами, неймовірно зоряним небом і легеньким нальотом цивілізації – це ще і заповідник міжнародного значення.

Хоч раз за подорож – але ви зустрінете тут когось із оленів, муфлонів чи диких коней.

Тут можна замовити екологічне сафарі і подивитись на старий маяк, зведений за проектом учня самого Ейфеля.

Острів Тендра

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Ну, майже безлюдний. Знаходиться цей острів-коса біля берегів Херсонщини.

На західній частині острова є три населених пункти –  Лабаз, Військова частина та Маячне селище, де живе із двадцять людей.

Через те, що до материкової України від острова кілька метрів моря, Тендру часто називають косою. Раніше острів вважався місцем тренувань героя троянської війни – невразливого Ахілла, колись на його честь на острові влаштовували мініверсію Олімпійських ігор – так звані Ахіллеї.

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Сьогодні велика частина Тендри входить до складу Чорноморського Біосферного Заповідника, тому всюди тут відпочивати не можна. Безперешкодно можна потрапити тільки у західну частину коси  – і це лиш пара кілометрів навколо маяка.

Бувалі мандрівники кажуть, що варіантів для прогулянки по Тендрі є цілих три: вліво підете, на закриту територію потрапите, направо підете – через 70 кілометрів до Залізного Порту дійдете. Або можна пройти острів поперек і потрапити на протилежну – і більш похмуру – сторону острова.

Тут гніздяться найрідкісніші види птахів і спокійно гуляють тварини, занесені до Червоної книги. Любителі риболовлі ж можуть натрапити тут на білугу, севрюгу чи руського осетра – у такому разі руки геть, бо усі ці види риб занесені до Червоної книги.

Кажуть, тут найкраще в Україні вночі видно зіркове небо.

Острів Бірючий

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Острів Бірючий є частиною Азово-Сиваського національного природного парку, тому тут спокійно собі живуть рідкісні види птахів і тварин.

Назва острова походить від слова “бірюк”, що означає “вовк-одинак”. Щоправда, навряд чи на стежках острова ви зустрінете саме вовка, але от на оленів під час прогулянки, чи на єнотовидного собаку натрапити можете.

Відсутність людей, буквально бірюзова вода, чисті пляжі.

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Ще на острові є древні скіфські кургани і кам’яні баби – вчені вважають, що неподалік колись жили царські скіфи.

Сьогодні потрапити на острів можна тільки з екскурсією. Звісно, можна відправитися і самостійно. Але тоді доведеться якось домовлятися з охороною. Офіційно ж територія парку є режимним об’єктом і доступ сюди заборонений.

Острів Березань

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Березань — це безлюдний острів Чорного моря, у двох кілометрах від Очакова Миколаївської області. Завширшки він 1,5 кілометра, завдовжки – 850 метрів. Від нього до материкової України – села Рибаківка – 4 кілометри по воді.

Острів входить до складу Національного історико-археологічного заповідника України «Ольвія».

В античні часи Березань був півостровом, і саме тут розташовувалось знамените давньогрецьке місто Борисфен.

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Щороку море «з’їдає» до 50 сантиметрів березанського берега. По розташуванню кам’яних рифів, які є силуетом колишньої частини острова, видно, що колись острів був рази втричі довше і всемеро разів ширше.

На сьогодні на острові є працюючий Березанський маяк, а ще дикий пляж, де можна відпочити та порибалити, а також заночувати з наметом. А біля скелястих берегів Березані любителі активного відпочинку займаються дайвінгом.

Острів Чурюк

П'ять безлюдних українських островів, де вас ніхто не потурбує

Назва острова Чурюк у перекладі з тюркської – “гнилий”. Від берегів Новотроїцького району Херсонської області до острова – 1,2 кілометри. Саме сюди ось уже кілька років прилітають гніздитися фламінго!

Ці прекрасні біло-рожеві птахи аж ніяк не характерні для українських широт, і, як правило, були залітними. Але у 2017 році орнітологи помітили на Чурюку гніздів’я трьох пар фламінго.

“На острові Чурюк і в його околицях їжі для цього виду пернатих в достатку. Питання тільки в тому, щоб браконьєри їх не турбували “, – говорять в Азово-Чорноморської орнітологічної станції.

За матеріалами  shotam

Inline
Inline