Меню
Azow News » LiveStyle » "У джазі тільки дівчата"

“У джазі тільки дівчата”

У березні 1959 року відбувся прем’єрний показ фільму Біллі Вайлдера “Some Like It Hot” більш відомого в нашій країні під назвою “В джазі тільки дівчата”.

Однією з кращих кінокомедій в історії кіно виповнилося 60 років. Не всі знають, що цей фільм знятий на чорно-білу плівку не тому, що він старий.

Його спочатку задумували знімати в кольорі. Цього  вимагав і конткракт Мерилін Монро. Проте…

1) Від ідеї зняти кольорову комедію відмовилися відразу ж, коли подивилися на перші відзняті в кольорі кадри з Джеком Леммоном і Тоні Кертісом – косметика Джозефіни і Дафни виявилася занадто “важкою” і видавала на плівці занадто помітний  зелений відтінок. Тому від кольорової плівки відмовилися. На руку тут зіграла і стилізація комедії під довоєнні гангстерські фільми. А нам залишилося безліч кольорових фотографій зі зйомки цієї шедевральної кінокомедії.

2) знаменита фраза» У кожного свої недоліки ” народилася абсолютно випадково. Її виголосив І. А. Л. Даймонд в бесіді з Біллі Вайлдером, коли вони обговорювали фінал фільму.

3)Мерилін Монро була незрівнянна на екрані, але не під час зйомок. Через неї Тоні Кертісу довелося протягом 42-х дублів надкушувати ніжку курчати, бо зірка не могла правильно зіграти сцену. Через це ж, 47 дублів актори стояли на високих підборах, обливаючись потом під шовковими панчохами і накладними бюстами.

4)Тоні Кертіс і Джек Леммон вперше примірявши жіночі костюми і макіяж вирішили перевірити наскільки вони будуть схожі на жінок. Вони бродили по студії, заходили в жіночі туалети, поправляли макіяж і коли оточуючі перестали звертати на них увагу, стало ясно, що переконливі жіночі образи створені.

5)На питання, чи готовий Біллі Уайлдер зняти ще один фільм за участю Мерилін Монро, режисер відповів: «Мій лікар і мій психіатр… кажуть, що я занадто старий і занадто багатий, щоб пройти через це ще раз”.

6)Робоча назва фільму «Не сьогодні, Жозефіна».

7)Під час зйомок Мерилін Монро була вагітна і виглядала помітно крупніше звичайного. З-за цього при виробництві рекламної продукції для фільму замість Мерилін знімалися її дублерка Евелін Моріарті і актриса Сандра Уорнер (виконавиця ролі Емілі, яка не потрапила в титри), до їх зображень на фотографіях надалі монтували голову Монро.

8)Розповідаючи про свої стосунки з Монро режисер фільму Біллі Уайлдер говорив: «Ми наче летіли на літаку, а посеред польоту з’ясувалося, що на борту – божевільний». Уайлдер неодноразово критикував актрису за її поведінку. А по завершенні зйомок вона не була запрошена на прощальну вечірку.

9) За словами Тоні Кертіса, Мерилін Монро регулярно на 2-3 години спізнювалася на знімальний майданчик, а іноді і зовсім відмовлялася залишати свою гримерку.

10) танцівник кабаре на ім’я Бабетт намагався навчити Тоні Кертіса і Джека Леммона ходінню на високих підборах. Після тижня навчання Леммон відмовився від його послуг, заявивши, що бажає ходити не як жінка, а як чоловік, що наслідує жінку.

11)Загальна аудиторія, за два випуски в прокат СРСР, склала 77,9 млн. глядачів.

12) Фільм займає 32-е місце за відвідуваністю серед зарубіжних стрічок в радянському кінопрокаті.

Джерело: Pikabu

Inline
Inline