Меню
Azow News » LiveStyle » 25 років фільму "Втеча з Шоушенка"- 25 фактів про фільм

25 років фільму “Втеча з Шоушенка”- 25 фактів про фільм

10 вересня 2019 року відзначив свій ювілей культовий фільм “Втеча з Шоушенка”

Підбірка цікавих фактів про фільм «Втеча з Шоушенка», про які Ви не знали раніше.

1. Це найулюбленіший фільм актора Моргана Фрімена з його участю.

2. Сцена першої зустрічі Енді і Реда на тюремному дворі знімалася 9 годин поспіль. Весь цей час Морган Фрімен кидав бейсбольний м’яч і жодного разу не поскаржився на це. Наступного дня він прийшов на знімальний майданчик з повністю перемотаною рукою.

25 років фільму

3. Знімки молодого Реда, які були додані до документів про дострокове звільнення, насправді фотографії молодшого сина Моргана Фрімена, Альфонсо Фрімена. У нього також була невелика роль у фільмі, хлопчика який продає рибу (він кричить «Свіжа риба! Свіжа риба!»)

25 років фільму

4.У сцені, де Енді вперше входить в бібліотеку в якості помічника Брукса, там сидить ворон Брукса по кличці Джейк. У цей момент Тім Робінс повинен був вимовити репліку «Гей, Джейк, Де Брукс?» і зробити це в інтервалі між карканням ворона. Для цього акторові довелося довго вивчати поведінку птиці. Ви можете побачити, як уважно Тім Роббінс дивиться на птицю і ретельно підбирає темп самої фрази.

25 років фільму

5. Не дивлячись на те, що фільм непогано показав себе в прокаті, до цих пір він залишається найпопулярнішим фільмом всіх часів, узятим в прокаті для перегляду вдома.

6. Стівен Кінг продав права на свій роман за 5000 доларів США. Він ніколи не перевів у готівку цей чек. Через кілька років після виходу фільму, він помістив його в рамку і надіслав режисерові Френку Дарабонту з запискою: «Якщо тобі коли-небудь знадобляться гроші. З любов’ю. Стів.”.

7. На роль Реда розглядалися Клінт Іствуд, Харрісон Форд, Пол Ньюман і Роберт Редфорд. У романі, Ред – ірландець середніх років, з рудим волоссям, з сивиною. Не дивлячись на це, режисер завжди бачив на цій ролі Моргана Фрімена з-за його авторитетної зовнішності, поведінки і глибокого низького голосу.

8. Том Хенкс, Кевін Костнер, Том Круз, Ніколас Кейдж, Джонні Депп і Чарлі Шинвер розглядалися на роль Енді Дюфрейна. Том Хенкс відмовився від участі, тому що він вже був зайнятий у фільмі «Форест Гамп» (1994), Костнеру дуже сподобався сценарій, але він також був узятий на зйомки у «Водному світі».

9. Кевін Костнер завжди говорив і писав пізніше, що те, що він відмовився від цієї ролі, завжди було його найбільшою помилкою в кіно.

10. Актор Кленсі Браун отримував безліч пропозицій від реальних співробітників виправних установ про консультації з приводу того, як зробити його роль більш реальною. Але він відкинув всі пропозиції, оскільки вважав, що його роль зображує тюремників поганими, і йому не хотілося, щоб це ще й було реалістично.

25 років фільму

11. Хоча це і не зазначено в самому фільмі, але Брукс потрапив у в’язницю за вбивство своєї дружини і дочки після програшу в покер.

25 років фільму

12. Режисер Френк Дарабонт щонеділі дивився фільм «Хороші хлопці», щоб набиратися натхнення для зйомок. Звідси він також запозичив закадровий голос, і зміни в житті з плином часу.

13. Роль Томмі була задумана під Бреда Пітта, який замість неї взявся за роль в «Інтерв’ю з Вампіром».

14. Ракель Уелч, постери якої зіграли дуже велику роль в історії-величезний фанат цього фільму

15. Американська Асоціація Гуманістів ретельно переглянувши фільм сцену, в якій Брукс годує ворона личинкою, прийняла рішення, що це сцена насильства. Вона зажадала, щоб у цій сцені використовувалася личинка, яка померла природним шляхом і відповідно вона перезняли. Після того, як така личинка була знайдена, кадр зняли заново.

16. Спочатку фільм вважався невдачею, оскільки зібрав в прокаті всього 18 мільйонів доларів. Після того, як він був номінований на Оскар, він додатково заробив 10 мільйонів, що втім, не сильно змінило хід справ, оскільки бюджет фільму склав 25 мільйонів доларів.

17. В’язниця, в якій проводилися зйомки, Виправна колонія Огайо, зараз використовується в якості музею. Оскільки вона була призначена до зносу, то безліч об’єктів так і виглядають зруйнованими і обшарпаними. У тому числі тунель по якому Енді покинув в’язницю – справжня труба у в’язниці.

25 років фільму

18. Безліч місцевих жителів хотіли взяти участь у зйомках, але не могли цього робити через свою постійну зайнятість на різних підприємствах, що звичайно ніяк не підходило для зйомок тюремного двору. По-цьому, статисти були набрані з місцевого центру реабілітації, багато з них дійсно сиділи у в’язниці.

19. В кінці фільму є посвята Олену Гріну. Він був агентом Френка Дарабонта і його особистим другом. Він помер до завершення зйомок у зв’язку з ускладненнями, викликаними вірусом Сніду.

25 років фільму

20. Одна з причин, по який фільм не називався як оригінальний роман “Рита Хейворт і Втеча з Шоушенка”, був той факт, що в Голівуді були повністю впевнені, що про неї знімуть окремий байопік. Френк Дарабонт навіть отримував пропозиції від деяких актрис і супер-моделей, які хотіли зіграти цю роль.
21. У 1949 році пивні пляшки не закривалися кришками, як це показано у фільмі

25 років фільму

22. Фінська назва фільму “Rita Hayworth-Avain pakoon”, що дослівно перекладається як “Рита Хейворт-ключ до свободи”. Погодьтеся, відмінний спойлер!

23. Закадровий голос для всього фільму був записаний Морганом Фріменом всього за 40 хвилин на студії в Айові. Його ставили на час зйомок, щоб забезпечити належний ефект. Але оскільки місцеві звукорежисери допустили серії помилок при обробці, то згодом його довелося замінити в студії в Лос-Анджелесі. Цього разу це зайняло 3 тижні.

24. Великі кадри рук Енді, в моменті, де він заряджає револьвер і вирізає своє ім’я на стіні у в’язниці (двічі у фільмі), насправді руки режисера Френка Дарабонта. Він вважав, що тільки він може зробити все як слід при великому кадрі.

25 років фільму

25. В Угорщині фільм вийшов в прокат під назвою «В’язні надії», в Норвегії «Дощ свободи», в Мексиці «Мрії про втечу», в Румунії «В’язниці ангелів». Але крутіше всіх все ж надійшли на Тайвані. Фільм вийшов у прокат під назвою “1995: Фантастика”.

Inline
Inline