Меню
Azow News » Новини Бердянська » Культура » Два українських фільми номіновані на "Оскар"

Два українських фільми номіновані на “Оскар”

Серед претендентів на міжнародну кінопремію “Оскар” з’явилися дві українські кінострічки

Серед претендентів на міжнародну кінопремію “Оскар” з’явилися дві українські кінострічки.

Один з них знімали на території України в місті Генічеську (Херсонська область). Драматичний фільм отримав назву “додому”, і оповідає про кримського татарина Мустафа, в ролі якого виступив актор Ахтем Сеітаблаєв.

Два українських фільми номіновані на

За сюжетом головний герой втрачає свого старшого сина під час військових дій на Донбасі. Він хоче поховати його тіло рідній землі в Криму. Він вирішує відправитися разом зі своїм молодшим сином, щоб зробити обряд поховання за давніми ісламськими традиціями. Але потрапити на анексований півострів виявилося нелегко.

Режисером виступив українські режисер кримського походження Наріман Алієв, якому всього двадцять шість років. Вперше він був номінований на берлінську кінонагороду у віці двадцяти трьох років. Своїми режисерами натхненниками вважає Жана-Люка Годара і Вуді Аллена. Цього року він став членом Європейської кіноакадемії. Фільм “Додому” це дебютна повнометражна робота режисера.

Кінострічку вперше показали на екранах у травні цього року. Тоді її представили на Каннському кінофестивалі, де вона була прийнята в конкурсну програму “Особливий погляд”. Однак їй так і не вдалося удостоїтися нагороди.

В Україні ж прем’єра запланована на сьоме листопада цього року.

Наступною кінострічкою-претендентом на головну кінопремію у світі став “Розфарбований птах”. Правда тут вже руку доклали не тільки українці, а й творці з Чехії та Польщі. Головним режисером виступив поляк Вацлав Маргоул, сценарій написаний за мотивами однойменного роману Єжи Косинського.

Два українських фільми номіновані на

Фільм також оповідає про війну, тільки про ту, яка губила життя ще в минулому столітті. Головним героєм виступає маленький хлопчик, батьків якого переслідували нацисти. Щоб зберегти життя синові вони відправляють його до літньої тітці. Але через якийсь час вона вмирає, і хлопець залишається один. Батьків поруч немає, зв’язок з ними перервана, друзів і рідних у нього більше немає. Йому нічого не залишалося робити, як поневірятися від села до села, від будинку до будинку. На своєму важкому шляху виживання, йому зустрілося чимало бездумної жорстокості неосвічених і забобонних селян. Він стане свідком кошмарних звірств російських і німецьких солдатів, які не знають жалості. Це повністю змінює його світогляд…

Фільм був номінований на премію “Золотий лев”. Прем’єра для глядачів відбулася у вересні цього року в Чехії, проте в Україні кінопоказ поки не передбачається.

 

 

Inline
Inline