Меню
Azow News » Новини » Комітет Конгресу проголосував резолюцію за імпічмент Трампу

Комітет Конгресу проголосував резолюцію за імпічмент Трампу

Юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив резолюцію про рамках розслідування можливого оголошення імпічменту президенту країни Дональду Трампу.

У резолюції обумовлюються формальні правила виклику свідків для дачі свідчень з питання, чи перешкоджав Трамп розгляду колишнього спецпрокурора Роберта Мюллера по приписуваному Росії втручанню в американські вибори 2016 року.

Голоси розділилися по партійній лінії: 24 демократи висловилися за, 17 республіканців-проти.

Резолюція носить лише технічний характер — для реального початку процесу імпічменту необхідно офіційно висунути претензії до президента і отримати схвалення палати представників, яка володіє винятковою прерогативою» у питанні оголошення імпічменту.

Американські ЗМІ стверджують, що демократи, яким підзвітний комітет, вже почали складати список можливих звинувачень проти глави держави, проте керівництво палати не підтримує їх дії. Імовірно, Трампа можуть звинуватити в перешкоджанні правосуддю, зловживанні владою, порушеннях фінансування передвиборної кампанії і незаконному особистому збагаченні.

У березні глава комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф заявляв, що запуск процедури імпічменту можливий по завершенні розслідування Мюллера у «справі РФ». У червні сенатори Елізабет Уоррен і Кірстен Гиллибранд відновили заклики до імпічменту Трампу, відзначаючи, що в доповіді Мюллера зафіксовані «атаки» іноземного уряду на американські вибори в 2016 році в підтримку Трампа, який цю «допомогу» нібито вітав.

У липні спікер палати представників демократ Ненсі Пелосі обіцяла продовжити заходи для проведення імпічменту. У відповідь Трамп назвав усіх демократів, які бажають відправити його у відставку, хворими, огидними і шкідливими.

Inline
Inline