Меню
Azow News » Новини » МЗС Болгарії попросив Росію не називати прихід радянської армії в 1944 році "звільненням"

МЗС Болгарії попросив Росію не називати прихід радянської армії в 1944 році “звільненням”

Болгарія виступила з критикою “сумнівної тези про звільнення”, за яким послідували роки тоталітаризму.

Несподіваний і не надто приємний резонанс отримала в Болгарії виставка посольства РФ, присвячена 9 вересня – цей день вважається “75-річчям визволення Східної Європи від нацизму”.

МЗС Болгарії на своєму сайті називає цю подію “сумнівною історичною тезою” і закликає Росію до розуміння того, що 9 вересня та його наслідки повинні залишатися в руках істориків і істориків науки, а не політиків.

Зокрема, МЗС Болгарії заявляє:

“Не заперечуючи вкладу СРСР у розгром нацизму в Європі, ми не повинні закривати очі на той факт, що багнети Радянської Армії принесли народам Центральної та Східної Європи піввікові репресії, задушливу громадянську свідомість, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів у розвинених європейських країнах.

Міністерство закордонних справ не має жодного стосунку до цієї події, і ми радимо російському посольству не займати позицію в підтримку сумнівної тези історичного (“звільнення”), який ставить на привілей тільки деякі політичні кола в Болгарії, оскільки це є втручанням у внутрішньополітичні дебати в нашій країні.

9 вересня і його наслідки повинні залишатися в руках істориків та істориків науки, щоб отримати повну і точну оцінку впливу на розвиток Болгарії в 20 столітті.

З точки зору міжнародного права факти очевидні: переворот 9 вересня був прямим наслідком оголошення СРСР війни Болгарії 5 вересня 1944 року та подальшого введення радянських військ на територію, нейтральну для СРСР.

СРСР оголошує війну Болгарії, коли до влади тільки що прийшов новий демократичний уряд, оголошуючи про припинення зв’язків з нацистською Німеччиною і підтверджуючи позицію нейтралітету Королівства Болгарії проти Росії. За цим слідує тимчасова окупація Болгарії  СРСР і союзниками, формально керована представниками коаліції, але де-факто здійснювана виключно через радянську військову присутність.

Довгострокові наслідки для Болгарії такі ж, як і для інших країн Східної Європи, які потрапляють в зону впливу Радянського Союзу – 45 років правління тоталітарного режиму, заснованого на більшовицько-ленінській версії комуністичної ідеології “.

Inline
Inline