Меню
Azow News » Новини » У Раді анонсували прийняття нового Трудового кодексу

У Раді анонсували прийняття нового Трудового кодексу

Зізнаються, що будуть «наїжджати» на права працівників

Незабаром українці можуть отримати новий Трудовий кодекс, повідомила глава комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Найближчим часом його внесуть до парламенту. За її словами, новий кодекс буде ліберальним в першу чергу для працедавців. Що ж стосується працівників, то на їхні права доведеться “наїхати” і “трохи їх дискримінувати”, заявила вона.

«Я думаю, що протягом півтора-двох місяців (підприємці – ред.) побачите Трудовий кодекс, який буде дуже ліберальним, можливо, занадто ліберальним для роботодавця. Ми будемо намагатися створити для вас, як для бізнесу, дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця саме для того, щоб ви створювали таких робочих місць більше», – заявила Третьякова. І додала, що “це означає, що ми будемо трохи наїжджати на права і дискримінувати найманого працівника“.

Втім, відзначають експерти, необхідність в новому Трудовому кодексі дійсно назріла. Хоча б через непотрібну бюрократію.

«Сьогодні в Україні, якщо ви працюєте «по білому», з’являється багато законодавчих проблем. Правильно працевлаштувати людину, надати йому відпустку і звільнити – це велика проблема, оскільки є всякі інструкції, які роблять ці процедури абсолютно непрозорими. Якщо новий кодекс буде максимально прозорим і коротким, то це можна тільки вітати», –Тетяна Пашкіна.

Хоча говорити про новий кодекс предметно ще рано, оскільки його проект не опублікований, вона припустила, що “наступу на права” працівників боятися тут не варто.

Inline
Inline