Меню
Azow News » Новини » Жителі Запорізької області досліджували загадковий кар'єр (відео)

Жителі Запорізької області досліджували загадковий кар’єр (відео)

Мелітопольські ентузіасти вирішили ґрунтовно дослідити дно Єлисеївського кар’єру, який розташований у селі Єлисеївка Запорізької області.

Проїжджаючи по дорозі на курорти Азовського моря-Бердянськ і Приморськ, навряд чи хтось підозрює про існування дивовижних озер, що виникли після затоплення Єлисеївського кар’єру. Це цікавий геологічний об’єкт – петрографічний пам’ятник.

Кар’єр складається з декількох котлованів, два з яких заповнені водою і розділені скельної перемичкою (рівень води в обох котлованах не однаковий), та кількох сухих і заболочених улоговин різної глибини і довжини. У найдальшій є невеликий грот.

Жителі Запорізької області досліджували загадковий кар'єр (відео)

За площею кар’єр займає близько п’яти гектар. Глибина його близько 20 м. Кар’єр використовувався для видобутку пегматиту. Власне гірська порода ” пегматит “(письмовий граніт) використовується як недорогий камінь. До речі, вважається, що цим пластам геологічних порід близько чотирьох мільярдів років від народження і з’явилися вони в так званий докембрійський період.

Жителі Запорізької області досліджували загадковий кар'єр (відео)

Як водиться, існує легенда, що на дні однієї з улоговин знаходиться затоплений екскаватор. Також місцеві жителі подейкують, що на території кар’єру можна виявити дорогоцінні і напівкоштовні мінерали.

Що ж вдалося знайти мелітопольським дослідникам Елісеевском кар’єрі і що вони дізналися від місцевих жителів про цьому місці – дивіться в сюжеті:

Источник: Vместе

Inline
Inline