Меню
Azow News » Новини Бердянська » Життя міста » В Бердянську розпочали розробку нового історико-архітектурного опорного плану

В Бердянську розпочали розробку нового історико-архітектурного опорного плану

За інформацією управління містобудування та архітектури в Бердянську в межах Програми з впровадження заходів щодо збереження, охорони, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів міста Бердянська на 2016 – 2020 роки виконується робота з внесення змін до історико-архітектурного опорного плану (ІАОП) з метою його затвердження.

В 2009 році у складі Генерального плану міста Бердянська був розроблений історико-архітектурний опорний план, але в установленому законом порядку він не був затверджений.

Розробником проекту “Внесення змін до історико-архітектурного опорного плану у складі Генерального плану міста Бердянська” за результатами відкритих торгів було визначене підприємство об’єднання громадян “Інститут культурної спадщини” з конкурсною пропозицією на суму 489,90 тис.грн. Згідно із затвердженим календарним графіком надання послуг ПОГ “Інститут культурної спадщини” погодив терміни розробки проекту, кінцевий строк яких становить листопад-грудень 2019 року. Готовий ІАОП буде переданий на затвердження Міністерства культури України. Наразі в місті працюють спеціалісти інституту, які проводять натурне обстеження.

Нагадаємо, що згідно вимог законодавства з 01.01.2019 року за умови відсутності затвердженого в установленому порядку ІАОП будь-яке нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт (крім реконструкції та капітального ремонту квартир чи окремих приміщень, які здійснюються без зміни об’ємно-просторових характеристик) в історично населених місцях, у тому числі в тих, в яких визначені історичні ареали, є неможливим.

Історико-архітектурний опорний план відображає інформацію про нерухомі об’єкти культурної спадщини населеного пункту, пов’язану з ними історичну забудову (значні та рядові історичні будівлі); землі історикокультурного призначення; місця втрачених будинків, споруд, оборонних укріплень, що мали важливе історичне або містобудівне значення; дисгармонійні будівлі та споруди; пам’ятки природи, природні заповідники, цінні природні ландшафти; межі історичних ареалів населеного місця; межі зон охорони пам’яток культурної спадщини. Дані ІАОП вносяться до містобудівного кадастру і використовуються при складанні містобудівних умов та обмежень, підготовці завдань на проектування, розробленні і погодженні відповідних видів проектної документації, передбаченої законами України.

Зважаючи, що Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878 “Про затвердження Списку історичних населених місць України”, м. Бердянськ було віднесене до історичних населених місць. Крім того, у 2016 році Бердянськ став одним з переможців всеукраїнської акції “7 чудес України: Історичні міста і містечка України”, що впроваджувався фондом “Рідна країна” Миколи Томенко, тож розробка та затвердження в установленому законом порядку історико-архітектурного опорного плану для міста має важливе значення задля збереження пам’яток культурної спадщини.

За матеріалом прес-служби виконкома

 

Inline
Inline