Меню
Azow News » Новини » Американці побудують найбільшу вітряну електростанцію в Україні

Американці побудують найбільшу вітряну електростанцію в Україні

Американська компанія General Electric (GE) і європейська LongWing Energy за участю американського агентства з інвестицій OPIC побудують вітряну електростанцію (ВЕС) в Запорізькій області на березі Азовського моря. Про це йдеться в прес-релізі компанії GE.

Вартість цього проекту складе $150 млн. Це буде вже четверта вітряна електростанція GE в Україні.

Повідомляється, що GE займеться поставками 27 вітряних турбін потужністю 3,6 МВт з діаметром ротора 137 метрів і висотою маточини 110 метрів. Також компанія буде проводити повне їх обслуговування протягом 15 років. Загальна потужність першої черги ВЕС складе 98 МВт.

Європейська компанія LongWing Energy виступить спонсором, а VLC Renewables буде співінвестором. Позикове фінансування буде надано Корпорацією уряду США із закордонних приватних інвестицій (OPIC), а JP Morgan займеться страховими угодами.

У GE уточнили, що вироблена на новій ВЕС електроенергія буде продана держпідприємству «Енергоринок», яке отримає пільговий фіксований тариф на 10 років.

Вітряну електростанцію планується запустити в 2020 році, вона зможе виробляти електроенергію приблизно для 170 тис. побутових споживачів, або 330 тис. МВт-год на рік. Потім планується збільшити потужність вес до 500 МВт, що зробить її найбільшою вітряною електростанцією в Україні і п’ятою – в Європі.

Джерело : ubr

Inline
Inline