Меню
Azow News » Новини » Біля Камеруну пірати захопили 8 українських моряків

Біля Камеруну пірати захопили 8 українських моряків

Вісім українських і дев’ять китайських моряків були захоплені в результаті атаки піратів на два торгових судна, що знаходилися на стоянці в Гвінейській затоці біля узбережжя Камеруну в Африці.

Про це з посиланням на DW повідомляє БізнесЦензор.

Захоплення відбулося в четвер, 16 серпня, неподалік камерунського порту Дуала, але відомо про нього стало тільки наступного дня, повідомило інформаційне агентство AFP з посиланням на власні джерела в місцевій владі. За цими даними, до захоплення можуть бути причетні нігерійські пірати.

Захоплення 17 моряків вже підтвердили в міжнародному морському бюро (IMB) В Малайзії. За словами голови бюро Ноеля Чунга, одне з суден-багатофункціональний корабель під прапором Антигуа і Барбуди, що належить німецькому власнику. На ньому перебувало 12 членів екіпажу європейського і азіатського походження, з яких вісім були викрадені. З іншого судна – судна під ліберійським прапором з грецьким власником – були викрадені 9 моряків, кожен з яких був азіатського походження.

Викрадення 8 членів екіпажу з судна “Мармалайта” підтвердив його власник-компанія MarConsult Schiffahrt. Національність викрадених членів екіпажу в повідомленні не вказується.

Міністерство закордонних справ України підтверджує піратське захоплення українських моряків біля берегів Африки. “Консульська служба у взаємодії із зацікавленими суб’єктами вживає заходів для звільнення захопленого піратами українських моряків”, – зазначив у п’ятницю спікер департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

Про захоплення трьох російських громадян під час атаки на судно “Мармалайта” під прапором Антигуа і Барбуди заявили в російському Мзс. Про те, чи могли ці моряки мати одночасно і українські паспорти, в повідомленні не йдеться.

За оцінкою IMB, Гвінейська затока, в якій сталися напади, в останні роки стала “найгіршим з точки зору піратства місцем на Землі”. Так, в 2018 році кількість подібних атак в затоці подвоїлася в порівнянні з попереднім роком. З 75 моряків, які були захоплені з початку року, 62 опинилися в руках піратів саме в Гвінейській затоці. На це місце зараз припадає 73% викрадень людей і 92% захоплення в заручники по всьому світу. Особливо це стосується узбережжя Нігерії, Гвінеї, того, Беніну і Камеруну.

Inline
Inline