Меню
Azow News » ЖКУ » Банки зобов'яжуть приймати комунальні платежі без комісії

Банки зобов’яжуть приймати комунальні платежі без комісії

Депутати запропонували встановити єдину плату за послуги переказу коштів та покласти її на постачальників

Народні депутати придумали ще один спосіб зменшити суми в комунальних платіжках українців. Нардеп Юлія Тимошенко 3 вересня зареєструвала у Раді законопроект №2020, який пропонує обмежити апетити банків в частині розміру комісій при оплаті послуг ЖКГ.

Свої ініціативи автор проекту підкріплює не надто свіжими цифрами. У 2015 році українці сплатили за комуналку 998 млн грн. І 23,7 млн. грн. при цьому витратили на оплату банківських послуг.

Щоб знизити навантаження на споживачів ініціатор законопроекту пропонує обмежити граничний розмір комісії ставкою 4% від суми платежу. Цей ліміт мають намір встановити для всіх фінустанов в частині прийому платежів за ЖКГ послуги. Більш того, оплачувати винагороду банку повинні будуть самі постачальники. Для звичайних людей послуги касира взагалі будуть умовно безкоштовними.

Умовно, тому що саму комісію депутат пропонують включити в розрахунок економічно обґрунтованих тарифів, які затверджуються для кожного постачальника НКРЭКУ або місцевою владою. При цьому підприємства повинні будуть укласти з банками договору на прийом платежів.

Чи допоможе такий захід знизити хоч на кілька відсотків вартість послуг ЖКГ – питання відкрите. Враховуючи зобов’язання постачальників укладати договори на прийом платежів з банками, вона може викликати рівно протилежний ефект.

Inline
Inline