Меню
Azow News » Корисні матеріали » Без форми, з новими програмами і меню. Які зміни чекають школи з 1 вересня

Без форми, з новими програмами і меню. Які зміни чекають школи з 1 вересня

В українських школах вже з 1 вересня заплановано багато новацій. Звичайно, якщо їх не скасує нова влада.

Зокрема, з нового навчального року скасують обов’язкову шкільну форму, з’являться електронні учнівські квитки, в їдальнях буде нове меню, оцінки за навчання при всьому класу вчитель оголошувати не буде.

Проводити уроки в школі зможуть не тільки вчителі.

Зокрема, з нового навчального року скасують обов’язкову шкільну форму, з’являться електронні учнівські квитки, в їдальнях буде нове меню, оцінки за навчання при всьому класу вчитель оголошувати не буде.

Скасування співбесіди при вступі до 1 класу

Конкурсний набір дітей в 1 клас, як це було раніше, скасували. Дітей до школи зараховують за місцем їх реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа чи загальноосвітня. Вибрати іншу школу можна за умови вільних місць-в такому випадку можливий конкурс.

Скасування обов’язкової шкільної форми

У червні президент Володимир Зеленський скасував Старий указ про обов’язкову шкільну форму. Адміністрація школи більше не зможе змушувати учнів відвідувати уроки тільки у формі.

Без форми, з новими програмами і меню. Які зміни чекають школи з 1 вересня

Нове меню для шкільних їдалень 

До кінця 2019-2020 навчального року КМДА планує перевести всі столичні школи на мультипрофільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться тими ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти сьогодні.

З 1991 року книга рецептів не змінювалася, а все нові пропозиції відсікалися фразою: “що ви хочете за 15 гривень?!”. Кулінар Євген Клопотенко розробив нові рецепти для шкільних їдалень і довів, що за ті ж 15 грн дітей можна нагодувати корисною і смачною їжею.

Світловідбиваючі жилети для учнів 1-4 класів 

З 1 вересня 2019 року учні 1-4 класів зобов’язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Взимку буде доречно надіти жилет і вранці. Завдяки цьому водії краще бачитимуть дітей на дорозі, що дозволить зменшити кількість школярів, які постраждали в ДТП.

Без форми, з новими програмами і меню. Які зміни чекають школи з 1 вересня

Електронний учнівський квиток

У новому навчальному році всі школярі Києва замість звичайних учнівських квитків отримають нові — електронні. Це дозволить батькам відстежувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку, а школярам – уникати черг в метро.

Вільний вибір форми навчання

Це нововведення стосується дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або серйозних занять спортом, музикою та іншим. У таких випадках батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план. Оцінка рівня знань відбуватиметься двічі на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.

Проводити уроки в школі зможуть не тільки вчителі

Коли в школі, наприклад, немає профільного вчителя, то окремі уроки зможе проводити гурток або організація з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання. Так можна вирішити проблему нестачі вчителів.

Запропонувати свої послуги зможуть всі установи, які зацікавлені в такій співпраці.

Оголошення оцінок школярів

Відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас.

Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосується і батьківських зборів.

У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблему цькування серед школярів за оцінки.

Скасування дощок пошани для відмінників

У школах більше не буде дощок пошани відмінників у навчанні. Кожен учень індивідуальний у своїх успіхах. Хтось краще вчиться, а хто краще грає у футбол, танцює або співає. Діти різні, і здібності у них теж різні, кожен талановитий по-своєму.

Зміни в програмі ЗНО-2020 з української літератури

У новому навчальному році змінилася програма ЗНО з української літератури, деякі твори прибрали, деякі додали.

Так, на ЗНО 2020 року не будуть виноситися такі твори: “Маруся” Р. Квітка-Основ’яненко, “Гайдамаки” Шевченка Т., “Гімн” І. Франка, “Земля” А. Кобилянської, “Молюсь і вірю” Р. Рильського, “Київ-традиція” Н. Зерова, “Дитинство” Ю. Яновського, “Україна у вогні” А. Довженка, “Залізний острів” А. Гончара, “Як добре те, що смерті не боюсь я”, “О земле втрачена, явися!… “В. Стуса,” Українське альфреско ” Л. Костенко. Натомість до програми включили твори: “Захар Беркут” І. Франка, “Кам’яний хрест” В. Стефаника, ” Valse mélancolique “А. Кобилянської,” у теплі дні збору винограду ” М. Рильського, “Майстер корабля” Ю. Яновського,” Лебеді материнства “В. Симоненка,” Наша мова “В. Голобородька,” Модрі камінь “В. Гончара,” Господи, гніву пречистого ” В. Стуса,” Два кольори ” Д. Павличка.

Також школярі можуть сфокусуватися на першій і четвертій частинах роману “Хіба ревуть воли” Панаса Мирного, інші частини на тестування не будуть виносити.

Джерело: ТСН

Inline
Inline