Меню
Azow News » Новини » Депутати ухвалили закон про автоматичне зважування вантажівок на ходу

Депутати ухвалили закон про автоматичне зважування вантажівок на ходу

Верховна Рада України ухвалила закон про здійснення габаритно-вагового контролю, який дозволить запровадити систему автоматичного зважування автомобілів під час руху.

За відповідний закон за основу та в цілому проголосував 331 депутат.

Законом передбачено запровадження системи Weigh-in-Motion — зважування автотранспорту під час руху. Перевищення допустимих показників ваги автомобілів часто є причиною швидкого руйнування автошляхів. Тому автори закону сподіваються, що запровадження такої системи дозволить зменшити руйнування доріг, що збільшить термін їхньої служби.

«Це дійсно важливі зміни. Ми вирішуємо два ключових завдання: бережемо автошляхи від руйнування великогабаритним транспортом, а також запроваджуємо сучасні технології на транспорті, зменшуючи до мінімуму вплив чиновника та корупційні прояви», — прокоментував ухвалення закону міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, перші системи автоматичного зважування мають з’явитися на українських дорогах вже до кінця 2019 року. Раніше в Укравтодорі повідомляли, що такі системи встановлять на під’їздах до Києва у жовтні.

Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким запроваджується автоматичне зважування вантажівок та підвищуються штрафи за порушення вимог щодо максимально допустимої ваги вантажів.

У вересні 2018 року голова Укравтодору Славомір Новак повідомляв, що на під’їздах до Києва почали будувати 6 автоматичних пунктів для зважування автомобілів.

Inline
Inline