Меню
Azow News » Новини » До 30 кВт: приватним домогосподарствам дозволили ставити сонячні електростанції без обмежень

До 30 кВт: приватним домогосподарствам дозволили ставити сонячні електростанції без обмежень

Обраний народний депутат від “Слуги народу”, колишній керівник енергетичного сектора Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель оприлюднив інформацію, що, за законом, який 6 серпня підписав Зеленський, в приватних домогосподарствах можна без обмежень встановлювати енергогенеруючі станції до 30 Вт.

Оржель зазначив: “Президент Зеленський сьогодні розгляне для підпису законопроект № 10357, який вирішує проблему з ДСЕС!

Домогосподарства зможуть знову встановлювати станції до 30 кВт без обмежень.

Це правильне рішення в сформованій склалося. По суті, це статус-кво. Ми повернули ті умови, які були до прийняття законопроекту про “зелені” Аукціони (законопроект № 8449-д). Але залишаються проблеми, які треба вирішити. Повернення до статус-кво, більший рівень підтримки малої відновлюваної генерації та обмеження зловживань були передбачені законопроектом, поданим Президентом Зеленським (законопроект № 10375).

У новому парламенті чекає робота над законопроектом про малу генерацію, який повинен дати відповідь на наступні питання:

1) Як уникнути зловживань, так званих гірлянд?

2) Який горизонт розвитку для малої генерації після 2030 року?

3) Як забезпечити сталий розвиток малої, розподіленої, поновлюваної генерації до 1 МВт?

4) Як правильно впровадити механізми стимулювання акумуляції на рівні малої генерації для відпуску електричної енергії в години, коли це найбільше потрібно системі?

Механізм стимулювання малої генерації повинен стати доступним для кожного громадянина. Ми повинні створити умови, коли українці без остраху зможуть вкладати свої заощадження в забезпечення своїх будинків чистою відновлюваною енергією!”

Пізніше він зазначив: “Законопроект підписаний президентом”.

Джерело:ЦензорНет

Inline
Inline