Меню
Azow News » Новини » Екс-президент-втікач Янукович готується повернутися в Україну, - адвокат

Екс-президент-втікач Янукович готується повернутися в Україну, – адвокат

Екс-президент України Віктор Янукович готується повернутися в Україну.

Про це повідомив його адвокат Віталій Сердюк після засідання в Апеляційному суді Києва.

У суді почали розглядати сім скарг адвокатів про скасування вироку Януковичу.

Адвокат екс-президента-втікача Віталій Сердюк заявив: “він зараз перебуває на території Російської Федерації тимчасово. І захистом здійснюються заходи, які забезпечать можливість його перебування на батьківщині. Основні завдання, поставлені клієнтом, – це забезпечити притягнення до відповідальності винних у здачі Криму, винних у вчиненні антиконституційного захоплення влади або державного перевороту – зараз виконуються”.

У свою чергу прокурор ГПУ Руслан Кравченко сказав: “Позиція сторони обвинувачення – незмінна, ми впевнені у своїй перемозі, тому що ми впевнені – вирок Оболонського райсуду міста Києва – мотивований і законний”.

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. Такий вирок суд оголосив 24 січня 2019 року. Кримінальне провадження стосовно В. Януковича розглядалося за спеціальною (заочною) процедурою у зв’язку з тим, що обвинувачений перебуває на території РФ.

Ключовим доказом для суду став лист Януковича Путіну, датований 1 березня 2014 року, в якому він просив ввести в Україну російські війська.

При цьому суд визнав його невинним у пособництві в порушенні територіальної цілісності. Згідно з рішенням суду, звинувачення не довело, що Янукович був проінформований про кінцеву мету РФ-анексію Автономної Республіки Крим і зміну меж території України.

За державну зраду суд засудив екс-президента до 13 років ув’язнення, а за пособництво у веденні агресивної війни – до 12 років. Таким чином, загальний термін відбування ув’язнення для Януковича становить 13 років. Час відбування строку має відраховуватися з моменту затримання винного.

При винесенні вироку суд врахував те, що Віктор Янукович не має судимості (що була у екс-президента судимість погашена), отримав вищу освіту та не перебуває на обліку у нарколога. Також судді врахували його тривалий і успішний кар’єрний шлях і позитивну характеристику, яку дала підсудному Ганна Герман.

1 березня Оболонський суд направив в апеляційний суд надійшли від адвокатів 6 апеляцій на вирок Януковичу.

Inline
Inline