Меню
Azow News » Новини України » Фінансування охорони здоров'я з 2020 року буде істотно збільшено, – заступник міністра

Фінансування охорони здоров’я з 2020 року буде істотно збільшено, – заступник міністра

Фінансування системи охорони здоров’я України з 2020 року буде істотно збільшено.

Про це повідомив заступник міністра Павло Ковтонюк на прес-конференції, передає БизнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Фінансування буде збільшено і збільшено досить істотно”, – сказав Ковтонюк.

За словами Ковтонюка, Моз передав у Мінфін розрахунки щодо необхідного фінансування для запуску з 2020 року програми державних медичних гарантій (ДМГ) – обсягу медичних послуг, які будуть оплачуватися за кошти держбюджету.

“Сподіваюся, держбюджет буде прийнятий в строк і в тому необхідному обсязі, щоб програма ГМГ успішно запрацювала. Не секрет, що без грошей реформу в лікарнях запустити неможливо. Сподіваюся, що новий парламент і Кабінет міністрів підтримають бюджет і програму ДМГ вчасно”, – сказав Ковтонюк.

Водночас він не уточнив, наскільки буде збільшено бюджет охорони здоров’я, зазначивши, що проект бюджету охорони здоров’я був відпрацьований з Мінфіном.

За словами заступника міністра, в програму медгарантий увійдуть медпослуги по шести напрямках: – первинна допомога, спеціалізована амбулаторна допомога, стаціонарна допомога, екстрена допомога, паліативна допомога і реабілітація. У 2020 році лікарні надаватимуть ці послуги за новою моделлю фінансування. На таку модель фінансування спеціалізований сектор медичної допомоги повністю перейде за 2-3 роки.

В даний час команди Моз та НСЗУ працюють над пакетом нормативних актів про принципи фінансування всіх напрямків. До кінця року повинні бути прийняті документи, що стосуються вимог до медустанов, особливостей договорів з НСЗУ, методик розрахунку тарифів на послуги та інше.

Ковтонюк також повідомив, що Моз поки не буде запускати пілотний проект за програмою “Безоплатна діагностика”, що передбачає фінансування амбулаторних і діагностичних медпослуг через Національну службу здоров’я України.

“Ми запланували цей пілотний проект на 2019 рік, але поки вирішили не запускати її. Працювати. У будь-якому випадку, послуги амбулаторної медичної допомоги та діагностика увійдуть в пакет ДМГ і запрацюють з 1 січня 2020 року”, – сказав заступник міністра.

Як повідомлялося, за новою моделлю пацієнти зможуть вільно вибрати медичний заклад І лікаря, у якого вони хочуть лікуватися, а Національна служба здоров’я оплатить ці послуги пацієнта без посередників.

Основними точками входу пацієнта в систему буде звернення до сімейного лікаря, терапевта або педіатра й екстрена медична допомога. Ці послуги будуть покриватися НСЗУ.

Отримати доступ до спеціалізованих та інших медичних послуг в рамках програми медгарантий, які гарантовано сплатить НСЗУ, з 2020 року пацієнти зможуть електронним напрямках від сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Окремо будуть визначені випадки, коли можна буде звернутися до вузькопрофільним фахівцям.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/n3139589

Inline
Inline