Меню
Azow News » Новини » "Газпром" ініціював новий арбітраж проти "Нафтогазу"

“Газпром” ініціював новий арбітраж проти “Нафтогазу”

У новому арбітражі російський монополіст хоче скасувати рішення попереднього арбітражу

“Газпром” ініціював новий арбітраж проти “Нафтогазу”. Про це розповів виконавчий директор групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко.

“У новому арбітражі вимоги “Газпрому” фактично зводяться до того, що вони хочуть скасувати рішення попереднього арбітражу — принаймні в частині того, щоб не були вони повинні нам 3 млрд доларів зараз з відсотками, а ми повинні були їм за газ, який був поставлений в Україну і не був сплачений у повному обсязі — 2 млрд доларів”, — пояснив Вітренко.

За його словами, з боку Росії, фактично, вартість позовних вимог зараз складає 5 млрд доларів.

“З нашого боку, ми вимагаємо перегляду транзитного тарифу — це основна частина наших позовних вимог, які ми ще формально не представили. Але до кінця жовтня ми повинні надати так званий statement of defense, тобто, ми захищаємося, але з іншого боку у цьому документі також формально наводимо наші зустрічні позовні вимоги”, — зазначив Вітренко.

За його словами, до переліку цих вимог входить перегляд транзитного тарифу, компенсації в обсязі 11-14 млрд доларів, компенсація різниці між вартістю газу, який “Нафтогаз” купував на європейському ринку, і вартістю газу, який “Газпром” повинен постачати за контрактом після того, як попередній арбітраж змінив ціну.

31 липня 2019 року НАК “Нафтогаз України” подав до Суду при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі позовну заяву про розмір компенсації збитків, завданих експропріацією активів групи у Криму. Група “Нафтогаз” просить Суд зобов’язати Російську Федерацію виплатити на користь позивачів 5,2 млрд доларів. Очікується, що Трибунал винесе рішення про компенсацію збитків не раніше кінця 2020 року.

Як відомо, “Газпром” програв суди “Нафтогазу” в Нідерландах і Люксембурзі. Суди двох країн відхилили апеляції “Газпрому” про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Раніше Високий суд Англії та Уельсу в межах позову НАК “Нафтогаз України” зобов’язав російську компанію “Газпром” у разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з цієї суми на рахунок суду в якості гарантії виконання вимог суду.

А 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Газпром” компенсувати “Нафтогазу” 4,63 млрд доларів за недопоставку для транзиту в 2009-2017 роках понад 200 млрд кубометрів газу. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу “Газпром” повинен заплатити “Нафтогазу” 2,56 млрд доларів.

“Нафтогаз” намагається стягнути в міжнародних судах гроші з “Газпрому” і проводить кампанію щодо арешту активів “Газпрому” в Швейцарії, Великобританії, Нідерландах і Люксембурзі.

Inline
Inline