Меню
Azow News » Новини » ​​Гончарук пропонує ввести новий податок для IT-галузі

​​Гончарук пропонує ввести новий податок для IT-галузі

Влада України має намір обкласти спеціальним податком фізосіб-підприємців, які працюють в IT-галузі.

З такою ініціативою виступив глава українського уряду Олексій Гончарук.

Адмініструвати збір коштів буде Державна податкова служба. Гроші підуть “на розвиток людського капіталу”.

За словами глави уряду, додаткові кошти планується направити на створення Фонду розвитку людського капіталу для IT-галузі, який би управлявся самою галуззю. Кошти цього Фонду підуть на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих учених і створення освітньої інфраструктури.

“Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь зростає на 25-30 тисяч фахівців щорічно, а університети випускають тільки 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який виховуватиме нових кваліфікованих фахівців для галузі”, – цитує Гончарука прес-служба уряду.

Передбачається, що фонд IT Creative буде фінансуватися за рахунок спеціального збору, який буде рости від 1% в 2020 році до 5% в 2024 році. Очікується, що Фонд запрацює у 2020 році, а його наповнення становитиме 0,5 млрд грн і надалі зростатиме. Вже розроблено законопроект, який найближчим часом представлять у парламенті.

У свою чергу голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов уточнив, що пропонується ввести новий збір для ФОП в IT-галузі.

Тобто, крім 5% єдиного збору, 1,5% військового збору та ЄСВ з двох мінімальних зарплат, передбачається введення збору на розвиток людського капіталу. Він буде адмініструватися податковою службою і надходити до Фонду, керованого галуззю, а його ставка буде поступово піднята з 1% в 2020 році до 5% в 2024 році.

Верланов також додав, що перехід на неї є добровільним, і бажаючі можуть залишитися на сьогоднішній третій формі оподаткування “спрощенців”.

Inline
Inline