Меню
Azow News » Новини » Кабмін зобов'язав постачати газ для Луганської ТЕС Ахметова дешевше цін для населення

Кабмін зобов’язав постачати газ для Луганської ТЕС Ахметова дешевше цін для населення

Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості вирішило покласти на НАК “Нафтогаз України” публічні спеціальні зобов’язання (ПСО) з постачання газу на Луганську ТЕС (“ДТЕК Східенерго”) за зниженою ціною.

Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

В ході засідання уряду повідомив представник президента в Кабміні Андрій Герус повідомив, що проектом постанови запропоновано зобов’язати “Нафтогаз” продавати для потреб Луганської ТЕС газ за ціною в два рази нижче ринкової.

Герус підкреслив, що Луганська ТЕС належить приватному енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, який отримує прибуток від роботи інших своїх станцій і високої ціни вугілля, яка раніше закладалася в тариф.

“На сьогоднішній день там електроенергія виробляється з газу і все працює… Там у них тимчасово виникають збитки, але держава не повинна діяти так, що відбувається приватизація прибутку і націоналізація збитків. Це їх комерційні ризики”, – сказав Герус.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик нагадав, що Росія заблокувала постачання вугілля з російських шахт ДТЕК на Луганську ТЕС і неприйняття рішення про зниження цін на газ для цього підприємства ставить під загрозу електропостачання у Луганській області.

У підсумку прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав зниження цін на газ для Луганської ТЕС.

“Там є друге джерело електроенергії, це газ. Якщо газ дати за комерційною ціною на виробництво електроенергії, для луганчан потрібно підняти ціни на електроенергію… Тому як резервне джерело палива держава в надзвичайному режимі може вирішити це питання… І хто володіє цим питанням мене взагалі не цікавить”, – сказав прем’єр.

Гройсман додав, що відповідна постанова приймається на сьогоднішньому засіданні Кабміну, пообіцявши розглянути можливі зміни в документ, у разі необхідності, на наступному засіданні.

Як уточнив Андрій Герус після засідання Кабміну, в результаті ціна на газ для приватної ТЕС буде значно менше ціни для населення.

“Сьогодні Кабмін зобов’язав нашу з вами, тобто державну компанію НАК “Нафтогаз України” продавати газ на “ДТЕК Східенерго” за ціною 2895 грн за тис. куб. м. тобто тепер компанія, яка належить Ахметову, буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, ніж зараз ціна газу для населення”, – написав Герус на своїй сторінці в мережі Facebook.

“Таке право пільгової ціни, за допомогою спеціального рішення Кабміну, отримав тільки ДТЕК, що належить пану Ахметову. По-моєму, це безпрецедентне рішення – вперше за всю історію Нафтогаз зобов’язали продавати газ за спец ціною приватній компанії (яка не виробляє тепло)”, – додав представник президента.

Джерело: БизнесЦензор

Inline
Inline