Меню
Azow News » Новини » Кличко подав до суду на Гончарука і Богдана через посаду голови КМДА

Кличко подав до суду на Гончарука і Богдана через посаду голови КМДА

Мер Києва Віталій Кличко подав до суду на Кабінет міністрів України, прем’єр-міністра Олексія Гончарука та керівника Офісу президента Андрія Богдана з-за рішення про звільнення його з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Про це йдеться в повідомленні столичного Окружного адміністративного суду (ОАСК).

“зокрема, Віталій Кличко подав позов до Кабінету міністрів України та главі уряду Олексію Гончаруку та просить суд визнати протиправними дії Кабміну щодо внесення президентові України подання від 4 вересня про звільнення позивача з посади голови Київської міської державної адміністрації у зв’язку із закінченням терміну повноважень глави держави. Також в даному позові він просить скасувати пропозицію прем’єра датовану 4 вересня про його звільнення з посади голови КМДА”, – сказано в повідомленні суду.

В іншому адміністративному позові, що надійшов в ОАСК позивачем зазначено голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко, відповідачем – керівник Офісу президента України Андрій Богдан, треті особи – Офіс президента і Кабінет міністрів.

Позивач просить суд визнати протиправними та такими, які здійснені з перевищенням наданих повноважень, дії керівника ОПУ Андрія Богдана щодо звернення до уряду з листом про внесення подання президентові про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Зараз судом вирішується питання про відкриття проваджень за даними адміністративних позовів.

Як повідомлялося, Офіс президента України звернувся до Кабінету міністрів з проханням внести подання на звільнення Кличка з посади голови КМДА. 5 вересня Кабмін погодив звільнення.

У свою чергу Кличко назвав ініціативи щодо поділу влади в столиці й усунення його з посади голови КМДА суперечать законодавству, вказавши, що має намір відстоювати чинний порядок, згідно з яким обраний мер столиці автоматично призначається головою міськадміністрації. Кличко підкреслив, що поділ посад і введення в столиці “двовладдя” є антиконституційним.

Inline
Inline