Меню
Azow News » Новини » Коломойський запропонував зняти частину санкцій з РФ для повернення Донбасу

Коломойський запропонував зняти частину санкцій з РФ для повернення Донбасу

Ігор Коломойський заявив, що Україна може запропонувати Росії зняти частину санкцій для вирішення питання по Донбасу.

Про це Коломойський заявив в інтерв’ю ЦензорНет

“Є два види санкцій. Спочатку санкції були введені за Крим, а потім після 17-го липня, коли вони збили “Боїнг”, були введені санкції по Донбасу. І росіяни від них реально страждають. Тому я вважаю, що ми можемо запропонувати їм зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу, для нас це вигідна переговорна позиція”, – сказав Коломойський.

Він заявив, що Донбас треба повертати під контроль України зараз.

“Треба повертати Донбас зараз. Ну, а потім пройде кілька років, Росія нестійка, там завжди можлива раптова зміна влади, і ми візьмемо своє, якщо підготуємося. Якщо ми відпрацюємо механізм поступок – наша земля в обмін на санкції, значить це працює, і ми в наступне вікно можливостей досягнемо більшого і по Криму”, – вважає Коломойський.

Коломойський вважає, що Росія поверне Донбас Україні, тому що несе великі втрати від введення санкцій і тільки позиція України допоможе зняти частину санкцій, що призведе до пожвавлення в російській економіці.

“По-друге, Донбас для Росії великий тягар, на утримання виділяються величезні дотації з худого російського бюджету, і ситуація погіршується. Донбас російській економіці не потрібен, це частина українського промислового комплексу, якщо вони повернуть нам промисловість Донбасу, у нас значно зросте товарообіг з тією ж Росією, який з 2014-го впав у три рази.

Реінтеграція Донбасу заощадить для Росії мільярди і зніме відповідальність за населення, яке вони там ледве-ледве годують.

По-третє, в іншому випадку нам доведеться почати економічну війну. Підняти питання, як метал, вироблений на Донбасі, продається на експорт, як Росія бере участь у підробці сертифікатів. Ось, наприклад, Челябінський феросплавний робить поставки на комбінати в Єнакієвому і Алчевську, подамо його в санкційні списки і повністю закриємо збут продукції в Європу.

По-четверте, Донбас сковує великі сили російської армії, вони несуть втрати, витрати, вести дві війни відразу в Сирії та Україні для Росії непомірний тягар, вони дуже вразливі, тому американці викинули з Венесуели.

По-п’яте, геополітично Росія не може протистояти своїм світовим конкурентам – США, Китаю, вона ослаблена, проти неї збудований фронт, тому що Росія загрузла в Україні.

По-шосте, Росія програла війну. Україну їм не взяти, а віддавати окуповані території рано чи пізно все одно доведеться. Ми їм на даний момент пропонуємо піти на основі домовленостей, коли вони на багато що можуть впливати”, – заявив Коломойський.

Inline
Inline