Меню
Azow News » Новини » МАУ Коломойського заборгувала державному аеропорту "Бориспіль" 300 мільйонів

МАУ Коломойського заборгувала державному аеропорту “Бориспіль” 300 мільйонів

Борг авіакомпанії “Міжнародні Авіалінії України” (МАУ) перед держпідприємством “Міжнародний аеропорт” Бориспіль ” становить близько 300 млн грн.

Про це президент перевізника Євген Дихне повідомив в інтерв’ю Liga.net.

“Є затверджений план виплат аеропорту “Бориспіль”, який авіакомпанією МАУ виконується. Сума заборгованості на сьогодні – в районі 300 млн грн”, – повідомив Дихне.

Водночас голова перевізника не відповів на запитання про борг компанії перед держпідприємством “Украерорух”.

Борги зараз не в моєму фокусі-це сьогодні не є фактором у прийнятті рішень. Я не можу на них вплинути – вони вже є. Мій аналіз зараз націлений на питання, як зробити так, щоб ми витрачали менше, а заробляли більше. І бажано не втрачали гроші. В результаті – вивести компанію в зону прибутковості, щоб не створювати нові борги. Можу сказати, що ті борги, які є, не критичні для МАУ з її обігом”, – сказав Дихне.

При цьому глава авіакомпанії не зміг уточнити, скільки літаків належить безпосередньо МАУ, а скільки знаходиться в лізингу у пов’язаних з її власниками фірм.

Не знаю. Вивчення цього зараз не є першочерговим завданням. Для мене важливо зараз увійти в операційну діяльність компанії і вирішити ті питання, які в МАУ є проблемними з точки зору завдання заробляння грошей. Потрібно повернути авіакомпанії колишню гордість. Тоді буде значно простіше розмовляти з контрагентами по реструктуризації боргу та інших питань”, – сказав Дихне.

Водночас Дихне запевнив, що Ігор Коломойський, якому належить 25% акцій авіакомпанії, не займається операційним управлінням МАУ.

“Це людина (Коломойський, – ред.), яка профінансувала в розвиток компанії. Але побудував стратегію, підібрав менеджмент Арон Майберг. І, як я це розумію, саме Майберг – людина, що відповідає за функціоналом наглядової ради за цю компанію перед усіма іншими акціонерами”, – сказав президенти МАУ.

При цьому глава компанії заявив, що не знає складу її акціонерів.

“Я не знаю склад акціонерів. Для мене це не важливо“, – сказав Дихне.

Як повідомлялося, Євген Дихне очолив “Міжнародні авіалінії України” 18 вересня.

У 2007-2008 роках він очолював державне авіапідприємство “Львівські авіалінії”. Компанія в 2009 році припинила виконувати польоти, а в 2011 році – збанкрутувало. З 2009 по 2013 роки-заступник начальника пасажирського главку “Укрзалізниці”. У 2013-2014 роках працював директором з організації пасажирських перевезень “Укрзалізниці”. З вересня 2014 по березень 2017 року-виконуючий обов’язки гендиректора аеропорту “Бориспіль”. З березня 2017 року – перший заступник генерального директора “Борисполя”.

Inline
Inline