Меню
Azow News » Новини » "Ми отримали команду вас не пропускати в Золоте", - поліція не пропускає колону активістів в місто на мітинг проти "формули Штайнмайера"

“Ми отримали команду вас не пропускати в Золоте”, – поліція не пропускає колону активістів в місто на мітинг проти “формули Штайнмайера”

В підтримку мирної акції проти розведення військ в районі села Золоте Луганської області з Києва в ніч на 9 жовтня виїхала колона з ветеранами, активістами, представниками Національного корпусу, журналістами та волонтерами.

На першому ж блокпосту в селі Долина поліція з підвищеним інтересом і особливою увагою перевіряла у всіх документи, явно затягуючи час в пошуках причин, які затримали б колону. Хвилин через тридцять пропустили зі словами: ми отримали команду вас не пропускати в Золоте.

Наступний блокпост в Кремінній виявився більш підготовленим до зустрічі з колоною. Дві години перевіряли документи та особисті речі журналістів та волонтерів.

Несподівано з’ясувалося, що один з представників Національного корпусу знаходиться в розшуку. Він був вкрай здивований цією новиною, тим більше, що кілька місяців тому перетинав цей же блокпост і все було в порядку. Чи то через цю причину, чи то через щось інше, але бійців Національного Корпусу затримали на блок-посту ще на годину.

Ситуація загострилася, почалася штовханина, в якій один з поліцейських травмувався, інший дав попереджувальний постріл у повітря, пролунав наказ “До бою”… Дізнавшись про те, що відбувається на блок-посту, сюди негайно приїхав Андрій Білецький.

“Яке завдання поліцейських на блок-посту? Максимально затримати людей, які їдуть на мирний мітинг. Вони якби і дісталися до Золотого, то набагато пізніше проведення акції. І тоді можна було заявити, що ніяких протестів не було. Неадекватна історія! Як новий губернатор бреше, що 95 відсотків людей за відведення військ, так і поліція робить все, щоб не допустити активістів і ветеранів до місця проведення мітингу. Але час ще є”, – заявив Білецький.

Як повідомлялося, 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив про досягнення на зустрічі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі домовленості про початок розведення військ у С. Петрівське та М. Золоте. Тоді ж спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив, що 7 жовтня почнеться розведення сил і засобів в золотому і Петровському, що було визначено на засіданні ТКГ.

6 жовтня лідер “Нацкорпусу” Білецький разом з ветеранами російсько-української війни прибули до золотого, де заявили про готовність захищати селище у разі відведення українських військ. У відеозверненні він заявив: “Сьогодні ми тут, всього кілометр залишився до Золотого. Тут сотні молодих хлопців, літніх жінок із Золотого, Сєвєродонецька, всієї Луганщини, які запросили нас. І ми сьогодні організували великий автопробіг на підтримку українського Золотого”.

При цьому він підкреслив, що ветерани, які в 2014р взяли в руки зброю для того, щоб боротися за країну, приїхали сьогодні в Золоте і залишаться тут “навіть якщо влада кине їх напризволяще, навіть якщо будуть виведені війська”.

Разом з тим, 7 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що розведення сил і засобів в Золотом і Петровському (Луганська обл.) не почалося, оскільки кілька днів тому ці населені пункти піддалися обстрілу.

8 жовтня Білецький заявив: ветерани залишаться в Золотому, поки влада офіційно не відмовиться від відведення ЗСУ і ” формули Штайнмаєра”

Inline
Inline