Меню
Azow News » Корисні матеріали » Мобільні оператори готуються підняти вартість своїх пакетів ще двічі

Мобільні оператори готуються підняти вартість своїх пакетів ще двічі

Оператори нарікають на здорожчення електроенергії , та розслідування антимонопольного комітету

«Київстар», Vodafone і lifecell розгорнули тарифне протистояння, причому відразу на багатьох фронтах. В результаті багато абонентів, особливо користувачі тарифних планів pre-paid, вже отримали свої “SMS щастя” з новинами про підвищення абонплати.  Якщо раніше про збільшення регулярного платежу заявляли один раз на пару місяців: наприклад, в грудні 2018 року підняв абонплату lifecell, в лютому 2019 – Київстар, а в березні 2019 – Vodafone. То цього літа тарифна чехарда не дає відволіктися і на хвилину.

Один тільки Vodafone за останні два тижні переглянув тарифні плани двічі:

  • З 15 липня вже подорожчали архівні пакети лінійки Vodafone Red.
  • А з 1 серпня зросте вартість в пакетах SuperNet Start, SuperNet Pro, SuperNet Pro-1, SuperNet Unlim, Family Plus і SuperNet Turbo.

Протягом 2018-го всі три мобільних лідера країни коректували свої тарифні плани під нову реальність, а заодно сформували для себе «ніші»: lifecell, який починав як лоукостер, приміряв на себе роль «преміального» оператора з найвищою середньою абонплатою. Vodafone зайняв позиції «бюджетника» з мінімальним середнім чеком, а «Київстар» пропонував щось на зразок компромісу. На початку 2019 року різниця в доходах операторів на середнього абонента продовжила збільшуватися і за підсумками першого кварталу ARPU трійки операторів був вже такий:

  • lifecell – 67 грн.
  • Київстар – 60 грн.
  • Vodafone Ukraine – 57 грн.

Мобільні оператори готуються підняти вартість своїх пакетів ще двічі

Прес-служби всіх трьох найбільших телеком-компаній не підтверджують, але і не спростовують інформацію про намір підняти плату за основним тарифним планом до кінця року. Але телеком-експерти прогнозують, що ціни збільшаться в цьому році ще двічі: у вересні-жовтні і до кінця четвертого кварталу.

Як перевірити свій пакет

Досвід показує, що багато абонентів поняття не мають, в якому саме тарифному плані вони обслуговуються. І вже тим більше не знають, що за послуги в нього входять. Особливо це актуальною для тих українців, хто відданий своєму номеру і не має наміру змінювати оператора при першому ж підвищенні ціни.

Між тим, нерідко буває, що придбані за щомісячну абонплату послуги не використовуються абонентом навіть наполовину. Простіше кажучи, людина платить за повітря. Тому експерти рекомендують перевірити не тільки свій пакет, але і переглянути статистку користування. Зробити це можна, наприклад, встановивши мобільний додаток оператора.

Крім того, дізнатися, в якому тарифі ви обслуговуєтеся, можна за допомогою USSD-запиту:

  • Vodafone передоплата: *101# виклик.
  • Vodafone контракт: *110*21#виклик.
  • Київстар: *100*01*2# виклик.
  • Lifecell: *161# виклик.

Источник:UBR.UА

Inline
Inline