Меню
Azow News » Корисні матеріали » Моз розширив перелік безкоштовних ліків

Моз розширив перелік безкоштовних ліків

Міністерство охорони здоров’я збільшило перелік лікарських засобів, що підлягають реімбурсації за урядовою програмою “Доступні ліки”, ще на 14 найменувань.

Формування відповідного Реєстру лікарських засобів завершено наказом Моз 15 Серпня, передає БизнесЦензор з посиланням на прес-службу міністерства.

“У нової редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу та бронхіальну астму можуть отримати безкоштовно, збільшилася на 14 позицій”, – сказано в повідомленні.

Як зазначають у МОЗ, вперше формування реєстру здійснювало не міністерство, а Національна служба здоров’я України. Нова редакція реєстру містить 254 лікарських засоби, що підлягають реімбурсації. З них 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету другого типу, 14 – бронхіальної астми. До Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю.

При цьому в новому Реєстрі кількість безкоштовних ліків для пацієнтів зросла на 14 позицій, з 64 до 78. Інші препарати можна отримати з доплатою.

​​”Вперше всі процеси при формуванні Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, відбулися в електронному форматі. Це забезпечило чіткі і прозорі правила для всіх учасників, зробило процеси швидше і зручніше. І це сприяло тому, що в результаті спільної роботи ми отримали Реєстр, в якому зросла кількість лікарських засобів, безкоштовних для пацієнта”, – прокоментував глава Нацслужбы здоров’я Олег Петренко.

Нагадаємо, Національній службі здоров’я повноваження з реалізації програми реімбурсації передані з 1 квітня 2019 року. Пацієнт може отримати електронний рецепт у лікаря, якого обрав, уклавши з ним декларацію, а отримати за нього “Доступні ліки” можна в будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ – незалежно від свого місця проживання або реєстрації.

Станом на 15 серпня з 5,2 млн виписаних електронних рецептів погашено 4,2 млн. Більше 1,1 млн пацієнтів отримали необхідні ліки безкоштовно або з невеликою доплатою.

Inline
Inline