Меню
Azow News » Новини » НАБУ більше не буде догоджати Коломойському, - Олещук

НАБУ більше не буде догоджати Коломойському, – Олещук

У НАБУ до формули “Роттердам+” жодних претензій не мають

У НАБУ визнали законність і обґрунтованість “Роттердам +”, це свідчення того, що антикорупційні органи більше не будуть догоджати бізнесменові Ігорю Коломойському. Про це написав політолог Петро Олещук у блозі на “Liga.net”.

Експерт нагадав – нещодавно НАБУ у відповіді на запит Інформаційного бюлетеня ICC Ukraine повідомило про відсутність претензій до методики “Роттердам +” в частині індексу API2, хоч і заявили про зауваження щодо обґрунтованості включення в формулу логістичних витрат на транспортування вугілля.

“Виходить, що насправді в НАБУ до формули “Роттердам+” жодних претензій не мають, вважають її цілком законною і обґрунтованою“, – написав Олещук.

На думку експерта, претензії НАБУ про включення логістичних витрат пов’язані з небажанням керівництва антикорупційних органів іти зараз на відкритий конфлікт з олігархом Коломойським, який втратив мільярди після введення об’єктивного ціноутворення.

“У НАБУ, схоже, розуміють, що варто їм публічно оголосити про те, що взагалі не мають претензій до “Роттердам+”, як вони відразу потраплять у немилість до Коломойському з усіма витікаючими наслідками, тому вони і займають таку двозначну позицію, що “Роттердам – це нормально, а ось транспортування – ні”, щоб, очевидно, догодити всім. Хоча для того, щоб визнати за необхідне включення витрат на транспортування (той самий “плюс”) досить уважно вивчити Порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на електричну енергію”, – зазначив Олещук.

Водночас, пише політолог, заходи з розвитку економіки України, планує впроваджувати владу, розходяться з інтересами бізнесмена Коломойського. Тому конфлікт між Президентом Володимиром Зеленським і Коломойським неминучий. Олещук вважає, що визнаючи відсутність претензій до методики “Роттердам +” в частині індексу API2, НАБУ сигналізують про намір зайняти пропрезидентську позицію в майбутньому конфлікті між Президентом і олігархом.

Inline
Inline