Меню
Azow News » Новини » Омелян розкритикував обіцянки Президента щодо аеропортів, доріг та портів

Омелян розкритикував обіцянки Президента щодо аеропортів, доріг та портів

Міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінку у Facebook прокоментував плани щодо розвитку інфраструктури, які оприлюднив Президент Зеленський під час свого візиту до Туреччини

Нагадаємо, що Президент пообіцяв 20 млрд. доларів інвестицій в інфраструктуру України у найближчі 5 років, а також ремонт 24 тис. км доріг, збільшення «кількості реально працюючих аеропортів до 15» та забезпечення розвитку 5 морських портів.

На своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян підтримав пропозиції Володимира Зеленського щодо ринку землі, який, зі слів Президента, має запрацювати з 2020 року, впровадження 5G, потроєння ВПК та плани на схвалення восени закону про концесію, звернувши увагу на те, що закон був розроблений ще за попередника Зеленського.

А ось інфраструктурні плани та обіцянки Зеленського міністра інфраструктури, судячи з усього, дещо здивували.

«Президентом обіцяно «збільшити» кількість реально діючих аеропортів до 15. Зараз їх вже 16, Транспортною стратегією до 2030 передбачено 50. Тобто, ми скоротимо їх кількість?
Так, летовища теж треба відбудовувати. Ми це вже робимо в Одесі та Дніпрі. Але не за дивною схемою: бізнес за невідому суму будує, а держава всі витрати компенсує.

Не дуже зрозумілі міністру і плани щодо «розвитку п’яти морських портів», оскільки в України їх щонайменше 13 – без п’яти в анексованому Криму і одного у В’єтнамі.
«П`ять розвиваємо, а решта: закриваємо, забуваємо, продаємо, тіряємо?!» – запитує міністр інфраструктури.

«Більше питань, ніж відповідей» у міністра і стосовно інвестицій у будівництво доріг, які пообіцяв Президент:

«Впродовж п’яти років ми витратимо 20 мільярдів доларів на інфраструктуру», – стверджує Президент. Ок, але тією ж Транспортною стратегією передбачено витратити мін 60 млрд дол на інфраструктуру до 2030 року. 60 ділимо на 2 = 30! Ми хочемо витратити на інфраструктуру на 10 млрд дол менше, аніж планували??!

Омелян розкритикував обіцянки Президента щодо аеропортів, доріг та портів

Джерело: Будпортал

Inline
Inline