Меню
Azow News » Новини » Податкова контролюватиме витрати і доходи українців

Податкова контролюватиме витрати і доходи українців

Після податкової амністії інспекторів хочуть наділити новими повноваженнями

У податковій інспекції хочуть впровадити новий метод контролю. Інспектори відслідковуватимуть, що купують українці, і порівнюватимуть їхні витрати з доходами. Таке нововведення міститься в законопроекті (№1183) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб».

«Якщо перевищення буде трохи більше 40 000 грн. (10 мінімальних зарплат), і людина не зможе документально підтвердити, звідки доходи, то його очікує донарахування прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5% і штрафні санкції», — розповіла Наталія Радченко.

Новий вид контролю хочуть ввести на противагу податковій амністії, яку запропоновано провести з 1 січня 2020 до 31 травня 2020 рр.

Якщо людина наважиться добровільно подати одноразову декларацію, то сам визначить суму доходів, з якою потрібно заплатити податки, і внесе до бюджету з цієї суми 9% ПДФО, тобто половину від звичайної ставки.

А якщо покладе гроші на депозит в Державному банку не менше ніж на рік, або купить ОВДП з терміном погашення більше року, то з задекларованих доходів заплатить всього 5%.

«У законопроекті нічого немає про військовому зборі 1,5%, який, найімовірніше також доведеться платити, тому ефективна ставка до сплати виходить 10,5% або 6,5% відповідно», — говорить Радченко.

Inline
Inline