Меню
Azow News » Новини » Рада прийняла закон про імпічмент президента

Рада прийняла закон про імпічмент президента

ВР зможе прибрати президента з поста за цією процедурою тільки в разі держзради або іншого злочину

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому внесений главою держави законопроект №1012 про імпічмент президента. За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.

Законопроект презентував представник президента в парламенті Руслан Стефанчук. Він сказав, що Володимир Зеленський виступає за рівність всіх перед законом, на це і спрямований документ.

Згідно з прийнятим законом, Рада зможе прибрати президента з поста за процедурою імпічменту тільки в разі вчинення ним держзради або іншого злочину. У разі включення до порядку денного питання про ініціювання імпічменту парламент повинен створити спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту і обставин вчинення главою держави державної зради або іншого злочину.

Слід зазначити, що цей документ лише уточнює низку регламентних нестиковок, які унеможливлювали реалізацію прописаних у Конституції положень. Сама процедура імпічменту залишається досить громіздкою і тривалою.

Нагадаємо, у червні парламент ухвалив законопроект (№1098) Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію та тимчасові спецкомісії Верховної Ради. В даному документі передбачена процедура імпічменту президента.