Меню
Azow News » Новини » Рада скасувала держфінансування партій, які не пройшли до парламенту

Рада скасувала держфінансування партій, які не пройшли до парламенту

Верховна Рада схвалила у другому читанні закон, який скасовує державне фінансування політичних партій, що не набрали 5% голосів на виборах та не потрапили до парламенту.

Також закон передбачає реформування Національного агентства з питань запобігання корупції.

За законопроект №1029 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», поданий у ВР президентом Зеленським, проголосували 237 народних депутатів.

Документ передбачає, що всі політичні партії, які не набрали 5% голосів на виборах до Верховної Ради не будуть фінансуватися з державного бюджету.

Парламентські партії отримуватимуть щорічно соту частину від мінімальної заробітної плати, помножену на загальну кількість їхніх виборців по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах у Раду.

Крім того, закон реформує Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом посилення його повноважень, зокрема розширеного доступу до баз даних інших відомств, змінює форму урядування з колегіальної на одноосібну. Голову НАЗК призначатиме на посаду Кабінет Міністрів України відповідно до подання конкурсної комісії за результатами відкритого конкурсного відбору. Конкурс на нового голову Агентства має бути оголошено у 45-денний термін із  дня набрання чинності змін у законодавство.

Inline
Inline