Меню
Azow News » Новини » Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова

Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова

Харківський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення міськради, на підставі якого, проспекту Григоренка повернули колишню назву – Жукова.

Рішення суду в складі головуючого Олександра Титова від 5 вересня 2019 року оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Визнати протиправним та скасувати рішення Харківської міської ради Харківської області, ухвалене на 27 сесії 7 скликання 19 червня 2019 року №1667/19 “Про розгляд електронної петиції”, – йдеться в рішенні.

Зазначається, що рішення суду ще не набуло чинності і може бути оскаржене протягом 30 днів з дня ухвалення.

Суд у Харкові визнав протиправним рішення про повернення проспекту Жукова

19 червня Харківська міська рада підтримала рішення про повернення проспекту імені Жукова.

Як повідомлялося, у травні 2016 року голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження “Про перейменування низки об’єктів топоніміки м. Харкова” у рамках закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Воно, зокрема, передбачало перейменування станції метро “Маршала Жукова” на “Палац спорту”, а однойменного проспекту – на проспект Петра Григоренка (радянського генерала, правозахисника, що виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів).

8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради було зареєстровано електронні петиції з вимогою повернути проспекту та станції метро ім’я маршала Жукова та прибрати з пл. Свободи волонтерський намет “Все для перемоги”, встановлений там проукраїнськими активістами у вересні 2014 року. Того самого дня Геннадій Кернес заявив про підтримку обох петицій і пообіцяв зробити усе від нього залежне, щоб їх реалізувати, якщо вони наберуть необхідну кількість голосів. Протягом 9 травня обидві петиції набрали понад 5 тис. голосів, необхідних для розгляду міською владою.

Inline
Inline