Меню
Azow News » Новини » Супрун розповіла про саботаж міжнародного іспиту для студентів-медиків

Супрун розповіла про саботаж міжнародного іспиту для студентів-медиків

З 1 по 3 липня студенти медичних університетів третього курсу спеціальності “Медицина” здавали міжнародний іспит з основ медицини – IFOM. Однак іспит супроводжувався значним опором і саботажем.

Про це розповіла в. о. міністра освіти Уляна Супрун на своїй сторінці в  facebook .

Іспит складало 10 099 студентів.
Не з’явились 2783. При цьому переважна більшість — 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини. Лише 45 людей не з’явились з поважної причини, яку вони підтвердили документом. Інша частина — 544 людини на час проведення іспиту були відраховані, або знаходилися в академічній відпустці.

– Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM.

– До прикладу, студенти ХНУ ім. Каразіна у перший день здачі іспиту перекрили вхід в університет. Аудиторії, де повинні були проходити іспити, були зачинені. Пізніше аудиторії відкрили, проте комп’ютери не були готові для роботи, а деякі зовсім не працювали.

-Студенти Івано-Франківського медичного університету (ІФНМУ) перекрили вхід в університет, бігали з камерами, знімали тих студентів, які намагалися йти складати іспит з погрозами, якщо ті підуть. Були також погрози спостерігачам, студенти вривалися в аудиторії, де проходили іспити. І це лише невелика частина прикладів.

-Крім цього, в перший день здачі іспиту одному з іноземних студентів з Йорданії Аль-Шлюль Мохаммаду Абед Аллах Мохаммаду вдалося сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх в мережі. Тобто студенти, що здавали пізніше, мали можливість побачити деякі питання заздалегідь.

-Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості, студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була.

-Але IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає таку можливість. І його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря. Для всіх.

-До речі, координувала процес зі зриву іспиту колишня багаторічна очільниця Центру тестування МОЗ України — Ірина Булах. Людина, яка “гарантувала” прозорість і чесність тестування КРОК для студентів медиків, виявилась головним противником непідкупного тесту.

-Корупціонери, які збагачуються на продажі медичних дипломів, — це загроза для кожного українця. Ми добре побачили наскільки сильний цей монстр і чітко ідентифікували головних дійових осіб. Тепер будемо вживати заходів, щоб притягнути їх до відповідальності.

-Всіх, хто причетний до саботажу, буде покарано. Зараз створюється міжвідомча комісія, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити такі порушення у майбутньому. Відповідальність за них буде більш жорсткою.

Супрун розповіла про саботаж міжнародного іспиту для студентів-медиків

Уляна Супрун подякувала всім чесним студентам, які прийшли на іспит.

Inline
Inline