Меню
Azow News » Новини » "Там, де в Україні Національне свято, у нас знову "спецоперація", - російська газета про обмін полоненими

“Там, де в Україні Національне свято, у нас знову “спецоперація”, – російська газета про обмін полоненими

Росія і Україна обмінялися ув’язненими за схемою 35 на 35. Але між тим, як поводилися влада і суспільство в Україні і в Росії, є велика різниця.

Про це пише російська “Новая газета”.

“Обмін ув’язненими, а по суті заручниками, вітають, здається все — незалежно від політичних поглядів. Цей обмін, міркуючи розсудливо, мав відбутися давно, але заважало Різне, наприклад, гібридна війна, погані особисті стосунки Путіна і Порошенка, а ще, здається, відсутність в українців прийнятної плати за своїх громадян. Як тепер зрозуміло, можливість розплатитися у Києва з’явилася лише кілька місяців тому, після того як під Донецьком був захоплений свідок у справі про загибель малазійського “Боїнга” Володимир Цемах. За словами Зеленського, невключення Цемаха в обмінні списки загрожувало зірвати переговори цілком”, – нагадує газета.

При цьому автор статті відзначає різницю між обміном в Росії і в Україні.

Одна з відмінностей, як зазначається, в тому, що президент Росії не поїхав у Внуково зустрічати звільнених у Києві ув’язнених.

“Найвідомішого з останніх, журналіста Кирила Вишинського, зустрічав глава агентства “Росія сьогодні” Дмитро Кисельов. Схоже, за кремлівськими уявленнями про дипломатію, це вже максимальний рівень, на який можуть розраховувати герої, які повернулися додому. Втім, пропаганда навіть не намагається зробити доставлених до Росії осіб, більшість з яких громадяни України, героями. Родичів не сповістили про точний Список прізвищ і час чартерного рейсу, звільнених зустрічали у Внуково спецслужби.

Більш того, російські інформаційні агентства дали фотографію звільнених з відретушованими обличчями”, – йдеться в статті.

“Загалом, там, де в Україні Національне свято, у нас знову спецоперація і”інструмент геополітики”. Ми так цінуємо своїх політв’язнів, що воліємо нікому не називати їх імена. Так слідом за гібридною війною починається гібридний Правозахист. Праві ті, хто зараз говорить про різну природу двох держав. Нинішня Росія — імперія і автократія, а Україна — демократична національна держава. У Росії влада тримається на тому, що зберігає дистанцію від звичайних громадян, а людське життя частіше сприймається в якості палива для великих державних справ. Українці ж нещодавно обрали собі президента, і йому волею-неволею доводиться виправдовувати очікування: абсолютно не важливо, чи робить він це щиро або “для рейтингу”.

Наші співгромадяни зараз сперечаються про те, чи слід розуміти повернення російських представників в ПАРЄ, а також потепління у відносинах з Києвом як сигнал про “лібералізацію” курсу Кремля. Насправді тут все пояснюється гранично цинічно. Не витягаючи одночасно і боротьбу з невдоволенням всередині країни, і “геополітичне велич”, в Кремлі вирішили закласти новий крутий віраж і реалізувати китайський сценарій. Тобто формально дружити і торгувати з сусідами (крім тих, з якими ведуться територіальні суперечки) і одночасно закрутити до межі гайки у внутрішній політиці.

Так що не дивуйтеся, якщо кийки поліції впадуть на голови громадян одночасно з яким-небудь міжнародним форумом про розвиток демократії у Європі, організованим за рахунок Москви”, – підсумував автор.