Меню
Azow News » Новини » The Guardian опублікувала докази участі російських військових у боях під Іловайськом

The Guardian опублікувала докази участі російських військових у боях під Іловайськом

Британська дослідницька група Forensic Architecture розповіла про зібрані докази участі російських військових у боях під Иловайском на сході України влітку 2014 року, пише газета The Guardian.

Нові зібрані докази, що підтверджують участь російських військових у конфлікті на сході України, будуть використані для підкріплення судових позовів проти російської держави українськими добровольцями.

Лондонська дослідницька група Forensic Architecture зібрала і каталогізувала докази участі російських військових у битві під Иловайском в серпні 2014 року, в тому числі наявність моделі танка, використовуваного тільки російськими збройними силами в той час.

Докази будуть додані до справи, яка буде розглядатися Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ), і будуть опубліковані на загальнодоступній онлайн-платформі .

Докази включають численні супутникові знімки російських збройних конвоїв всередині України і численні спостереження танка Т-72Б3, нової моделі, яка на момент бою експлуатувалася тільки російськими збройними силами.

Протягом усього конфлікту, який в даний час значною мірою заморожений, але все ще переживає спорадичні бойові дії і в даний час забрав понад 13 000 життів, є достатньо доказів того, що Росія фінансувала, навчала і озброювала бойовиків-сепаратистів.

Москва стверджує, що не бере участі у війні в Донбасі.

Inline
Inline