Меню
Azow News » Новини » Цемаха випустили на свободу: фото і відео суду в Києві

Цемаха випустили на свободу: фото і відео суду в Києві

Апеляційний суд Києва ухвалив рішення відпустити під особисте зобов’язання Володимира Цемаха, важливого фігуранта у справі збитого на Донбасі літака Boeing MH17.

Прокурор з рішенням суду не згоден, втім, за його словами, “це рішення суду і воно є остаточним і оскарженню не підлягає”.

“Як я розумію, пан Цемах буде досить важкодоступним для міжнародної слідчої групи. У нього є особисте зобов’язання, але засобів контролю, як електронний браслет або способу відстежувати його місцезнаходження, у нас немає”, – пояснив представник звинувачення.

Під час розгляду апеляції прокурор Олег Пересада запевнив суд у тому, що на волі Цемах не буде знаходиться в безпеці – адже Москва може ліквідувати незручного свідка.

Цемаха випустили на свободу: фото і відео суду в Києві

Сам Володимир Цемах під час перерви в судовому засіданні на запитання журналістів про те, чи вважає він, що на волі йому загрожує небезпека, відповів: “Я маячню не коментую”.

Про те, що Росія затягує обмін полоненими, і провокує інформаційну хвилю, щоб підштовхнути владу України до вигідною для себе формулою обміну, Юрій Бутусов.

“Путін вимагає видачі на обмін Володимира Цемаха – командира роти найманців у 2014-му в Сніжному, який є одним з підозрюваних у розслідуванні загибелі “Боїнга МН-17″. … Саме бажання забрати Цемаха і зірвати розслідування змусило Путіна піти на переговори про звільнення полонених”, – вважає він.

Нагадаємо, наприкінці червня Служба безпеки затримала колишнього начальника ППО бригади найманців РФ Цемаху. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявляв, що Цемах володіє цінною інформацією про причетність Росії до катастрофи літака Malaysia Airlines на Донбасі.

Нідерланди, в свою чергу, просять Україну не віддавати Росії цього фігуранта справи про катастрофу Malaysia Airlines.

Inline
Inline