Меню
Azow News » Новини » У Бердянську жителі погрожують перекрити дороги через зерновози

У Бердянську жителі погрожують перекрити дороги через зерновози

Зерновози продовжують їздити з перевантаженням і порушувати схему руху великовантажного транспорту, поліція стверджує, що не може їх штрафувати

14 серпня відбулася вже четверта в нинішньому році нарада щодо вирішення проблеми руху в Бердянську великотонажного вантажного автотранспорту. В порядку денному наради значилося три питання:

  • Місця для відстою великогабаритних вантажних автомобілів;
  • Схеми їх руху по місту в напрямку Бердянського морського торгового порту і назад;
  • Виконання водіями вантажівок температурного режиму руху.

У місті діють лише дві схеми руху великовантажного автотранспорту в порт, затверджені виконкомом Бердянської міськради ще в 2013 році:

  • Мелітопольське шосе – Західний проспект – вулиця Горького – порт;
  • Східний проспект – вулиця Переможців – вулиця Європейська – Західний проспект – вулиця Горького – порт.

Багаторічне використання цих маршрутів великотоннажним автотранспортом призвело дорожнє покриття майже всіх зазначених вулиць у незадовільний стан. Особливо постраждалою виглядає вулиця Європейська.

– Розбиті вантажівками бетонні плити хитаються, – поскаржилася депутат міськради Тетяна Смолянінова. – Неодноразово проводився поточний ремонт виявляється марним. Через кілька днів проблема виникає знову. І мало того, що кожен проїжджаючий по плитах вантажівка створює гуркіт, який заважає людям спати, – рух по цій вулиці призводить до того, що почали тріскатися житлові будинки. Жителі мікрорайону знаходяться на взводі і погрожують перекрити рух, якщо проблема не буде усунена.

Підприємці, які здійснюють перевезення вантажів у порт, відповіли, що рух вулицею Європейською виконується згідно із затвердженою виконкомом схемою. При цьому, ніхто не прокоментував повідомлення іншого депутата міськради Ігоря Варваніна про рух великовантажних автомобілів через мікрорайон військове містечко, де рух не передбачено ніякими схемами. Як і рух вузькими вуличками нижньої частини Бердянська.

Безумовно, дорожнє покриття вулиць Європейської, Переможців, Горького і Західного проспекту (особливо, його спуску) потребують термінового капітального ремонту. Але тут виникає відразу два питання:

  • За чий рахунок його проводити? За кошти міського бюджету? Але місто з цих перевезень не має практично нічого. А бізнесмени-транспортники, власну ініціативу якось не дуже проявляють.
  • Перш ніж проводити капітальний ремонт цих вулиць, необхідно направити транспортний потік по інших напрямках. Цікаво, якими вулицями є можливість направити вантажівки?

Ще одна давня проблема руху вантажного транспорту – це перевантаження.

Саме це, на думку багатьох учасників наради, – головна причина руйнування дорожнього покриття. За заявою представника ГС “Укртрансбезпека”, згідно з результатами перевірки за 40 днів літа 160 вантажівок було виявлено 16 машин з перевантаженням (тобто, 10%). Накладений на порушників сумарний штраф склав більше 2 тисяч євро. Але, що таке 160 перевірених автомобілів, коли в окремі дні, в які стоять на Мелітопольському шосе і Західному проспекті колонах, збирається більше сотні.

Регулярно порушується і температурний режим руху великовантажного транспорту вулицями міста.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України при температурі повітря понад + 28 рух по дорогах дозволено транспорту вагою до 24 тонн. Скільки порушень цих норм було допущено за нинішнє літо (та й у попередні роки) невідомо.

– Треба чітко розуміти, що патрульна поліція може покарати водія тільки за невиконання ним приписів відповідних дорожніх знаків, – заявив начальник відділу превенції міського відділу поліції Денис Буц. – А де в Бердянську хоча б один дорожній знак, що вимагає дотримання температурного режиму? Звідси і нульовий результат.

Ще гірша ситуація зі знаками забороняють рух великовантажного транспорту вулицями міста. Вони стоять практично скрізь, але встановлені переважно без належних підстав. Для наведення порядку в цьому питанні необхідно зняти всі ці знаки, розробити та затвердити паспорти кожної вулиці з допустимим навантаженням на проїжджу частину. І тільки після цього встановити по місту заборонні або обмежувальні знаки.

Робота в цьому напрямку в місті вже ведеться – на найближчій сесії міської ради повинні бути затверджені паспорти перших в Бердянську вулиць.

Джерело: PRO.berdyansk.biz

 

Inline
Inline