Меню
Azow News » Новини » У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТИ ЗВІЛЬНЕННЯ ЦЕМАХА

У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТИ ЗВІЛЬНЕННЯ ЦЕМАХА

 5 вересня, київський суд відпустив одного з головних свідків у справі щодо збиття “Боїнга” МН-17 Володимира Цемаха. На столичному Майдані Незалежності  зібралися люди, які обурені таким рішенням суду. Свою акцію протесту вони назвали “Перетин червоних ліній”.

“Перетин червоних ліній” та “державна зрада” – саме так мітингувальники називають рішення Апеляційного суду міста Києва про звільнення головного свідка трагедії, яка сталася у 2014 році. А саме – збиття “Боїнга” МН-17. Саме ця людина, за інформацією слідства, і перевозила той “Бук”, з якого і був зроблений вистріл.

Про рішення влади звільнити Цемаха розповів один з організаторів акції Олександр Погребиський.

“Ця дія з боку нинішньої влади, є приводом до погіршення наших відносин з Європейським Союзом. Ми вже чули відповідь з боку голландських депутатів Європарламенту – вона досить стримана. Але дипломатична позиція – це не значить, що в них немає обурення в суспільстві, а також з боку влади, і їхні подальші дії не будуть стосуватись згортання політики підтримки України, як одного з представників Європейського Союзу і взагалі Європейського Союзу в цілому. Адже це певний сигнал для інших українських партнерів, як і Німеччини, так і Франції, й інших ключових гравців на міжнародній арені, і партнерів України, які всіляко підтримували Україну всі ці тяжкі п’ять років”, – сказав ветеран АТО.

Він також відмітив, що рішення звільнити Цемаха з боку нової влади є ризиковим і небезпечним.

“Моя особиста думка, це є зрада державних інтересів. Тому що це прямо каже про зміну політики України на міжнародній арені, зокрема стосовно Європейського Союзу. І те, що цей крок буде безслідним чи без відповідної реакції з боку Європейського Союзу, а я думаю, згодом і США, – це неправда. Реакція буде. І можна сказати, що вона точно буде незадовільною для нас, для народу України і взагалі для держави”, – наголосив Погребиський.

Він також висловив думку, що звільнення Цемаха допоможе Росії уникнути покарання за збитий боїнг МН17

“Для мене цей крок, який був сьогодні, він не має на меті підсилення наших міжнародних позицій. Він навпаки є таким, що підіграє Росії, допомагає їй взагалі забути проблему МН17, винуватцем якої вона є. Він допомагає покращити становище Російської Федерації взагалі на міжнародній арені”, – сказав Погребиський.

Акція сьогодні у столиці не єдина. Перша акція проходила під стінами Апеляційного суду міста Києва. Там виступали представники “Національного корпусу”. Вони лишили на стіні того ж самого суду повідомлення, що апеляційний суд є частиною операції ФСБ. Люди висловлюють свою позицію, більшість з яких сьогодні знаходяться на Майдані. Вони обурені таким рішенням.

Inline
Inline