Меню
Azow News » Новини » У МЗС пояснили ситуацію з особливим статусом Донбасу

У МЗС пояснили ситуацію з особливим статусом Донбасу

Україна взяла зобов’язання щодо створення статусу для непідконтрольних регіонів на основі децентралізації, підкреслив Вадим Пристайко.

Зобов’язання України в рамках Мінських угод не передбачають особливого статусу для Донбасу. Про це сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ході щорічного форуму Ялтинської Європейської Стратегії (YES).
“Теза, який постійно просувають в Росії, зводиться до того, що Україна повинна внести зміни до конституції, зробивши спеціальний статус”.

Ми звертаємо увагу росіян і готові їм ще раз прочитати цю норму – до речі, вона записана російською мовою, що Україна взяла зобов’язання щодо створення статусу для цих регіонів на основі децентралізації. Це той процес децентралізації, який зараз вже впроваджується в Україні”, – пояснив Пристайко.

Міністр додав, що сторона за лінією дотику повинна зрозуміти, що “що шанс їх розвитку – децентралізація. Цей процес дасть їм реальні можливості і шанси на розвиток. Але ми не вносимо до Конституції ніяких особливих статусів”. “Особливого статусу для Донбасу в Конституції не буде“, – додав Пристайко на уточнююче питання.

Напередодні в Росії зажадали письмово закріпити формулу Штайнмайера, яка передбачає, що закон про особливий статус Донбасу починає діяти на тимчасовій основі в день виборів і на постійній основі, після виборів і підсумкового доповіді БДІПЛ ОБСЄ.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі лідерів нормандського формату, серед іншого, обговорюватимуть формулу Штайнмаєра. Також він зазначив, що готовий до нормандської зустрічі у вересні.