Меню
Azow News » Новини » У Раді порекомендували Кабміну ввести нові податки

У Раді порекомендували Кабміну ввести нові податки

Отримані гроші планують направити на лікування рідкісних хвороб

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медстрахування рекомендував Кабміну розглянути можливість введення нових податків і зборів. Надходження від них депутати планують витратити на лікування пацієнтів з рідкісними захворюваннями (іншими словами – орфа, тобто частота яких не перевищує п’яти випадків на 10 тис. осіб). А грошей у бюджеті не вистачає, йдеться на сайті парламенту.

Самі податки народні обранці планують стягувати з шкідливих продуктів (маються на увазі тютюнові вироби та солодкі газовані напої з підвищеним вмістом цукру) і реклами лікарських засобів. Це, за задумом депутатів, дозволило б знизити негативний вплив самолікування і обсяги споживання цих самих продуктів.

Також в комітеті рекомендували уряду ввести нову бюджетну програму підтримки людей з орфа захворюваннями, а в наступні роки порадили передбачити 100% фінансування потреб людей з такими хворобами.

Ймовірно, таким чином в парламенті відреагували на прохання близько ста представників медичних організацій до президента забезпечити лікування орфа пацієнтів.

Inline
Inline