Меню
Azow News » Новини » У "Слузі народу" запропонували обкласти податками водіїв таксі

У “Слузі народу” запропонували обкласти податками водіїв таксі

Помічник депутата “Слуги народу” Данила Гетманцева Дмитро Михайленко оприлюднив концепцію про плани оподаткування послуг таксі в Україні.

Відповідний пост Михайленко написав у Facebook.

“Ми вже давно, на моїй пам’яті з євро-2012 спостерігаємо, як безуспішно у нашій країні намагаються створити регуляторну базу для безпечного і легального таксі. Також не викликає оптимізму фіскальний аспект: ринок з щорічним оборотом 50 млрд грн, не може забезпечити стабільні надходження в бюджет; велика його частина досить комфортно існує в сірій зоні. Чималою мірою це пов’язано з безсиллям влади забезпечити фіскальний контроль за доходами таксистів і диспетчерських служб. У цьому зв’язку ми хотіли б звернути увагу на нещодавні зміни польського законодавства, де, як останнім часом і в багатьох європейських країнах, держава врегулювала ринок таксі з урахуванням розвитку технологій, появи інтернет додатків за викликом таксі, появи міжнародних компаній посередників, зі справедливим урахуванням інтересів усіх учасників перевезень на таксі в країні: пасажирів(безпека, якість), бізнесу (доходи),держави (податки)”, -розповів він.

“В якості компромісного варіанту, ми пропонуємо наступну систему фіскального контролю:

∙ диспетчерські посередники (СЕРЕДНІЙ ТА ВЕЛИКИЙ БІЗНЕС) – юридична особа, зареєстрована в Україні, здійснює діяльність і платить податки в Україні, податковий агент, який повідомляє про доходи таксистів, проводить контроль, оскільки передає замовлення і збирає ІНФОРМАЦІЮ ПРО КОЖНУ ПОЇЗДКУ, ІНФОРМАЦІЮ ПЕРЕДАЄ ДЕРЖАВІ, ЗА НЕЗАКОННЕ ПОСЕРЕДНИЦТВО ВЕЛИКІ ШТРАФИ;
поділ перевізників на: таксі (професійний вид діяльності, Середній Малий бізнес) і на замовлення (любителі, непостійний дохід, самозайняті);
∙ крім 2 і 3 групи, додаємо першу групу єдиного податку як більш функціональну альтернативу патентуванню

Переваги даного варіанту:
– він більш ліберальний для входу на ринок і оподаткування перевізників, ніж існуюче законодавство
– він передбачає відносно незначні зміни в законодавстві;
– в парі диспетчерська-перевізник контроль обертів ефективний;
– у парі диспетчерська-перевізник і одні й інші підпадають під дію законопроекту 1053/1073”, – резюмував Михайленко.

Разом з тим, сам народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своїй сторінці в Facebook написав наступне: “шановні експерти, фахівці з оподаткування і просто коментатори. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики не розглядає жодних законопроектів щодо таксистів”.

У

 

Inline
Inline