Меню
Azow News » Новини » УКРАЇНА НЕ МАЄ ЖОДНИХ "ЗАБОРГОВАНОСТЕЙ" ПЕРЕД СНД - МЗС

УКРАЇНА НЕ МАЄ ЖОДНИХ “ЗАБОРГОВАНОСТЕЙ” ПЕРЕД СНД – МЗС

Заяви російських ЗМІ про нібито “заборгованість” України перед СНД та відсутність “офіційного повідомлення” про вихід нашої держави з цієї організації є відвертою маніпуляцією.

Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на слова заступника міністра закордонних справ Василя Боднаря.

“Кремль не полишає спроб у будь-який спосіб повернути Україну під свій контроль, у тому числі через СНД. Україна ніколи не була членом цієї Співдружності, оскільки не підписала Статут СНД. Ми були державою-засновником та учасником Співдружності, і свого часу це мало сенс, але вже шостий рік поспіль Україна не підписує жодного документа, який приймається органами СНД”, – сказав він.

Також він зауважив, що з 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності і з того часу не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності, тобто не брала на себе зобов’язань зі сплати цих внесків.

“Тому жодної “заборгованості” не може існувати в принципі”, – наголосив заступник міністра.

“Більше того, ми проводимо масштабну інвентаризацію договорів, укладених Україною в рамках СНД. А це близько 240 документів. Вже припинено дію 15 угод, які не відповідають нашим національним інтересам, триває робота щодо припинення дії ще більше 70 угод. Але все, що відповідає нашим інтересам, залишатиметься чинним”, – наголосив заступник міністра.

Насамкінець він підкреслив, що така жорстка позиція України є абсолютно адекватною реакцією на неспроможність СНД хоч якось реагувати на агресію РФ проти України, незважаючи на те, що такі дії російської сторони грубо порушили засади, на яких свого часу створювалася Співдружність.

Нагадаємо, раніше МЗС Росії заявило, що заборгованість України перед СНД перевищила 300 млн рублів (близько 4,6 млн доларів), і що Україна не подавала офіційних повідомлень про вихід із Співдружності і галузевих рад.

Джерело: “ТК Прямий”

Inline
Inline