Меню
Azow News » Новини » Україна почала імпортувати електроенергію з Білорусі

Україна почала імпортувати електроенергію з Білорусі

«Нафтогаз» підписав контракт з «Біленерго»

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», яка входить в «Групу Нафтогаз», почала імпортувати електроенергію з Білорусі і продавати її на українському ринку. Про це повідомили в прес-службі української держкомпанії.

«”Група Нафтогаз” використовує всі можливості, щоб запропонувати клієнтам енергетичні продукти на кращих умовах. Зокрема, ми диверсифікуємо закупівлі електроенергії, почали її імпорт за довгостроковим контрактом з “Біленерго”», — розповів директор з інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу» Андрій Фаворов.

Перші імпортовані обсяги компанія вже реалізувала на ринку “на добу вперед” і на балансуючому ринку.

У період з січня по серпень 2019 року Україна експортувала електроенергію в Угорщину, Польщу та Молдову на загальну суму $ 230,7 млн, а ось імпортувала з Білорусі за вісім місяців на $ 5,5 млн.

Крім електроенергії Білорусь погодилася збільшити поставки нафтопродуктів в Україну з 220 до 260 тис. тонн в місяць. На думку представника президента в Кабміні Андрія Геруса, ринок дизельного палива в Україні буде збалансований завдяки збільшенню поставок з Білорусі та активізацією морського імпорту.

Inline
Inline