Меню
Azow News » Новини » Україна припинила закачувати газ у чотири підземні сховища

Україна припинила закачувати газ у чотири підземні сховища

Режим закачування триває на шести підземних сховищах газу з десяти

Оператор газотранспортної системи “Укртрансгаз” припинив закачування блакитного палива вже чотири з десяти підземних сховища газу (ПСГ) у зв’язку з досягненням планових обсягів на 2019 рік. Як повідомила прес-служба держпідприємства, закачування припинено в Солохівське, Червонопартизанське, Пролетарське і Краснопопівське ПСГ. Режим закачування триває на шести інших сховищах в середньодобовому обсязі 75 млн куб. м.

Україна припинила закачувати газ у чотири підземні сховища

У цілому запаси природного газу до опалювального сезону повинні зрости до 20 млрд куб. м. Зараз вони становлять 17,4 млрд кубометрів, що є найбільшим показником з 2012 року.

“Технічне забезпечення процесу закачування природного газу в ПСГ є однією з основних завдань при підготовці до опалювального сезону 2019-2020 рр. Зараз понад 270 компаній користуються послугами “Укртрансгазу” по зберіганню обсягів газу в ПСГ як в звичайному режимі, так і в режимі митного складу. У порівнянні з минулим роком кількість таких компаній збільшилася на 40%”, – зазначили в компанії.

Закачування 20 млрд кубометрів газу в ПСГ дасть можливість Україні пройти осінньо-зимовий період навіть з урахуванням можливої повної зупинки “Газпромом” транзиту з 1 січня 2020 року, впевнені в “Укртрансгазі”.

Нагадаємо, контракт на транзит російського газу через територію України був укладений в 2009 році і закінчується в кінці 2019-го. Українська сторона неодноразово заявляла, що не може прийняти вимогу Росії про продовження існуючого договору і відпрацьовує сценарії на випадок припинення транзиту з 2020 року.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка, якщо з 2020 року Україна позбудеться статусу транзитера російського газу в Європу, країна втратить 3 млрд доларів доходів, а також геополітичний статус.

Inline
Inline